20 czerwca 2024

Otwarcie parku linowego w HOSiR

Hrubieszów ma nową propozycję dla miłośników aktywnego wypoczynku. Na terenie Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji powstał park linowy, który będzie dostępny bezpłatnie od początku tegorocznych ferii zimowych.

Reklamy

 

– Jego uroczyste otwarcie odbędzie się w środę 17 lutego w południe, ale już od poniedziałku 15 lutego udostępniamy dwie trasy – małą i średnią. Pierwsza jest zawieszona na wysokości 1 metra, natomiast druga dwa metry wyżej. By z nich skorzystać trzeba się wcześniej zgłosić po sprzęt z zabezpieczeniami i podstawowy instruktaż – mówi dyrektor HOSiR Marek Watras.

Odwiedzającym park pomocą będzie służyć 10 instruktorów, którzy w ostatnich dniach intensywnie przygotowują się do swojej pracy.

Reklamy

Obiekt będzie czynny od rana do zmierzchu, a mogą z niego korzystać osoby, które mają co najmniej 120 centymetrów wzrostu. – Do pokonania wybranej trasy nie potrzeba specjalnych predyspozycji. Wystarczy ogólna sprawność fizyczna i koordynacja ruchowa, a samo przejście zajmuje około 30 minut – dodaje dyrektor Watras.

Budowa parku trwała miesiąc, a kosztowała prawie 225 tysięcy złotych. Miasto wydało na ten cel jedynie 15 procent, ponieważ resztę pozyskało ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy w ramach projektu „Od wizji do nowoczesnego zarządzania podregionem Gotania”.

Reklamy

HOSiR zaprasza również do korzystania z zewnętrznej siłowni, otwartej w grudniu ubiegłego roku, gdzie do dyspozycji jest ponad 20 urządzeń.


źródło: UM Hrubieszów