17 kwietnia 2024

Pierwsza pomoc w SP nr 3

Piątek – 24.09.2010 r.- był dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Hrubieszowie DNIEM POKAZÓW PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ. Zajęli się tym uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. S. Staszica w Hrubieszowie, którzy od 8:00 prowadzili zajęcia w naszej szkole.

W pokazie pierwszej pomocy wzięli udział wszyscy uczniowie kl. I –VI. Mogli zobaczyć, w jaki sposób zachować się i jak pomóc człowiekowi w nagłych wypadkach.

Nasi uczniowie bardzo chętnie i czynnie uczestniczyli we wspaniale przygotowanych zajęciach. Wiedzą już, jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, uczyli się opatrywania ran, sztucznego oddychania, itp. Wiedzą też, że nie mogą przechodzić obojętnie obok drugiego, potrzebującego pomocy człowieka.

Pokazy były bardzo ciekawe i interesujące. Świadczyły o tym radość i uśmiechy na twarzach dzieci, a także pytania kierowane do prowadzących i duże zainteresowanie pokazem. Drużyna Ratownicza w składzie: Marlena Huskowska, Małgorzata Bednarczuk, Anna Watras, Diana Wietrzyk, Szymon Słodki i Kamil Pakos spełniła wzorowo swoje zadanie. Zresztą są to przecież zdobywcy I miejsca Powiatowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy Przedmedycznej organizowanych przez PCK oraz finaliści Mistrzostw Wojewódzkich.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 w Hrubieszowie składa gorące podziękowania Dyrekcji Zespołu Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica w Hrubieszowie, wychowawcy klasy Pani Zofii Gierbienis za umożliwienie uczniom przeprowadzenia pokazów w naszej szkole; Panu Robertowi Harpeniukowi za wzorowe przygotowanie drużyny, a także Uczniom prowadzącym pokazy życząc im jednocześnie dalszych sukcesów w zdobywaniu wiedzy w tej dziedzinie, wysokich wyników w egzaminie maturalnym i dostania się na wymarzony kierunek studiów wyższych.

***

Tekst i foto:
SP nr 3 w Hrubieszowie