27 maja 2024

Piłkarz Raiders Hrubieszów na afgańskiej misji

Najsłynniejszym piłkarzem-żołnierzem jest zdecydowanie Marek Niewiada. Legenda Floty Świnoujście ma teraz silną konkurencję w postaci Marcina Pomarańskiego, który o swoim klubie pamięta nawet podczas misji w Afganistanie.

 

Pomarański, popularnie nazywany ‚Owocem’, to były piłkarz Unii Hrubieszów. Aktualnie gra w amatorskim klubie Raiders Hrubieszów. Choć drużyna nie jest zrzeszona w PZPN, to na lokalnych boiska ma wyrobioną solidną markę. Piłkarze z Kresów regularnie mierzą się z profesjonalnymi klubami podczas meczów sparingowych.

 

Więcej:

http://pilkarskaprawda.pl/2017/02/13/polski-pilkarz-afganistanie/

autor: Krystian Juźwiak

(Krystian Juźwiak marzył, aby reaktywować na stałe piłkarski zespół Orlęta Horodło, który by rywalizował w rozgrywkach ligowych. Niestety nie udało się. Obecnie studiuje na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie m.in. dziennikarstwo i już współpracuje, jako redaktor z portalem piłkarskim pilkarskaprawda.pl.)


***

 

Marcin Pomarański:

Nie o wszystkim można mówić – taka praca. Żołnierze polskiego plutonu w Gamberi są odpowiedzialni za bezpieczeństwo w bazie, jak i na zewnątrz, są w ciągłej gotowości do działania. Mimo pozornego spokoju w rejonie kwaterowania plutonu, maja co robić. W Afganistanie żołnierze koalicji nie biorą już udziału bezpośrednio w operacjach zbrojnych, jednak zagrożenie nie zmalało i opuszczając bazę należy się liczyć z niebezpieczeństwem.(…)

Śledzę na bieżąco wyniki i ostatnie sukcesy Raidersów. Miło się czyta takie informacje. Oby tak dalej Panowie! Do końca misji pozostało jeszcze 110 dni, więc nie jest źle. Na początku czerwca zjawię się na treningu!

 

Więcej:

http://raidershrubieszow.futbolowo.pl/news,2934149,2017-02-11-raiders-w-afganistanie-czesc-1.html

 

 

źródło: pilkarskaprawda.pl, raidershrubieszow.futbolowo.pl

fot. raidershrubieszow.futbolowo.pl
Zobacz też inne artykuły Krystiana Juźwiaka:

Krystian Juźwiak: Zdarzały się przypadki, że kolor skóry miał znaczenie

Krystian Juźwiak: Rozmowa z najniższym polskim piłkarzem Marcinem Garuchem

Krystian Juźwiak – Wywiad z reprezentantem Iraku

Szampan był bezalkoholowy. Wywiad Krystiana Juźwiaka z Horodła z Krzysztofem Mączyńskim