20 lipca 2024

Pisz ładnie

Hrubieszów

Reklamy

W czasach e-maili, czatów i wiadomości sms, jakby mniej liczy się odręcznie napisany tekst. Wśród młodzieży ten sposób komunikacji uważany jest wręcz za przestarzały.

Nierzadko młodzi ludzie mają problemy z wyrażaniem uczuć na piśmie. Często też pojawiają się trudności w pisaniu o charakterze dysgrafii i dysortografii.

Reklamy

Specjaliści potwierdzają, że ci, którzy pracują nad charakterem swojego pisma wzmacniają umiejętność koncentracji, są bardziej kreatywni i osiągają lepsze wyniki w nauce.

Reklamy

Stąd idea zorganizowania VII już edycji Konkursu Ładnego Pisania. Organizatorem Kampanii jest Fundacja Polska Przedsiębiorcza wraz z marką Parker.

Młodzież, która wzięła udział w projekcie miała do wyboru trzy tematy. Oczywiście nie wystarczyło napisać ładnie, trzeba było zrobić to poprawnie i ciekawie.

Magdalena Harapiuk odniosła się do tematu: Niespodziewanie znalazłaś się w dżungli amazońskiej. Jest gorąco, krzyczą papugi, a za krzakiem… Napisz, co stało się potem.

Barbara Bielecka realizowała temat: Są rzeczy, których nie można kupić za żadne pieniądze. Niektórzy twierdzą, że to one tworzą prawdziwe bogactwo człowieka. Którą z nich chciałabyś mieć, żeby poczuć się bogaczem?

Uczennicom Zespołu Szkół nr 1 życzymy powodzenia i zakwalifikowania się do warszawskiego etapu.

***

Opr. ZS nr 1 w Hrubieszowie