Podróże z Kolumbem

W HDK odbywają się ferie zimowe dla 80 osób z terenu miasta Hrubieszowa realizowane w ramach projektu pod hasłem „Podróże z Kolumbem – odkrywamy obce kraje”.

Reklamy

W czasie programu dzieci uczestniczą w zabawach teatralno – ruchowych związanych z żeglarskimi tematami. Przewidziany jest również czas na posiłek (herbata, drożdżówka). Na zakończenie ponowna zabawa i pomoc przy ubieraniu najmłodszych.

W trakcie zimowiska dzieci zapoznają się z historią i kulturą obcych rejonów świata poprzez filmy krajoznawcze i bajki mówiące o mieszkańcach odwiedzanego kraju. Poznawanie krajów, wszystkie znane zabawy poprzedzone są przypowieściami z historii w wykonaniu wolontariuszy z kół teatralnych działających w HDK.

Podróż z Kolumbem odbywa się z Portugalii przez porty Porto, Lizbona statkami „Santa Maria”, „Santa Elżbieta”, „Santa Urszula”. Odbył się podział dzieci na grupy, nastąpiły – wybór pozdrowienia, okrzyków , godła, konkursy na piosenkę szanty, wykonanie mapy podroży, konkursy na splatanie węzłów marynarskich, wyprawa w daleki świat. Dzieci uczą się nazw państw i zwiedzanych miejscowości w języku narodowym, po polsku i angielsku.

zobacz zdjęcia >>