18 kwietnia 2024

Podsumowanie II edycji Maratonu Maturzysty

W sobotę 21 kwietnia 2012 r. zajęciami z matematyki rozszerzonej zakończyliśmy II edycję Maratonu Maturzysty. Poszerzyliśmy ubiegłoroczną ofertę przedmiotów matematyczno-przyrodniczych (matematyka, fizyka, chemia, biologia i geografia) o przedmioty humanistyczne (j. polski, historia, wos, j. rosyjski i j. angielski).

W tym roku spotkaliśmy się z jeszcze większym zainteresowaniem tegorocznych maturzystów, niż w roku poprzednim. Uczestniczyli w tej edycji nie tylko maturzyści szkół średnich powiatu hrubieszowskiego ale spoza miasta i powiatu. Oczywiście największą liczbę stanowili maturzyści z hrubieszowskich szkół średnich (ZS nr 1, ZS nr 2, ZS nr 3, ZS nr 4 ), lecz z naszych zajęć korzystali też uczniowie z: ZS Grabowiec, I LO Zamość i III LO Zamość. W sumie we wszystkich spotkaniach wzięło udział aż 942 maturzystów, co zdecydowanie przerosło nasze oczekiwania.

Największa liczba młodzieży skorzystała z zajęć z j. polskiego (a1-151, a2-27) i matematyki (a1-221, a2-53) najpewniej z racji tego, iż są to przedmioty dla wszystkich obowiązkowe. Z opinii uczestników (na gorąco) można było po raz kolejny utwierdzić się w przekonaniu o sensowności i przydatności zajęć tego rodzaju.

Liczymy, że okażą się one pomocne wszystkim uczestnikom, a przekazane, powtórzone i ugruntowane wiadomości przełożą się wymiernie na dobry wynik egzaminów maturalnych na tegorocznej maturze, czego życzymy Wszystkim Maturzystom oraz dostania się na upragnione uczelnie wyższe.

 

Info: ZS nr 3 w Hrubieszowie