25 czerwca 2024

Podziękowania dla mieszkańców Hrubieszowa i okolic. Zebrano 840 kg żywności i 1800 zł.

W dniach 24 – 25 września 2015 r. odbyła się jesienna zbiórka żywności i kwesta „Pełny tornister”, w której mieszkańcy Ziemi Hrubieszowskiej udzielili wsparcia oczekującym na pomoc w szkołach dzieciom, dla których dary zbierali ich rówieśnicy.

Reklamy


Wolontariusze otrzymali od mieszkańców Hrubieszowa i powiatu hrubieszowskiego 843.370 kg produktów żywnościowych dla ubogich dzieci i młodzieży, które zostały przekazane do szkół.

Zebrano również 1 800 złotych, za które zakupione zostaną dzieciom obiady w szkolnych stołówkach, odzież i obuwie.

Reklamy

To efekt zbiórki, która odbyła się w hrubieszowskich sklepach. Przez dwa dni dary i datki zbierało 150 wolontariuszy.

W akcję zaangażowali się gimnazjaliści z Zespołów Szkół Miejskich nr 1, 2 i 3 w Hrubieszowie, uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica w Hrubieszowie, Ochotniczy Hufiec Pracy, Bursa Międzyszkolna i Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Hrubieszowie.

Reklamy

Miejsce na zbiórkę darów udostępniły: Kaufland, obydwie Stokrotki, Carrafour, obydwa Groszki, Lewiatan, Hurtownia Spożywcza Edmunda Majdera, sklep Łuków i Hurtownia Mięs i Wędlin Kazimiera Dubiel.

Organizator akcji – Stowarzyszenia Edukacyjnego „Razem” w Hrubieszowie, dziękuje władzom miejskim, darczyńcom, placówkom handlowym, a także wolontariuszom i dyrektorom szkół, którzy aktywnie pomogli w przeprowadzeniu zbiórki. Jesteśmy pełni uznania dla szkół, które wychowują wrażliwą młodzież, dostrzegającą problemy innych. Chce podziękować: Marzannie Bednarczuk, Barbarze Brzezickiej, Jolancie Korneluk, Annie Karkuszewskiej, Izabeli Czerw, Monice Jabłońskiej, Iwonie Karwat i Ewie Puszek za to, że zawsze znajdują czas dla potrzebujących. Słowa uznania kieruje również do strażaków Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie, którzy udostępnili pomieszczenia na zgromadzenie darów, Ochotniczej Straży Pożarnej w Hrubieszowie, która oddelegowała Grzegorza i Jarosława Wojtiuka oraz Daniela Zupko i udostępniła środek transportu, drukarni Anny Jaworskiej w Hrubieszowie, która sponsorowała ulotki i identyfikatory, studio reklamy Bruno za sponsorowanie plakatów. Dziękuje uczniom ZSM nr 3 i OHP w Hrubieszowie za posegregowanie zebranej żywności. Dziękuje też uczniom Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie, którzy uczestniczyli w liczeniu datków.