Policja dziękuje za współpracę przy poszukiwaniach zaginionego mężczyzny

W imieniu Komendanta Powiatowego Policji w Hrubieszowie oraz wszystkich podległych funkcjonariuszy, składamy podziękowania na ręce Burmistrza Miasta Hrubieszowa Pana Tomasza Zająca za użyczenie drona, który był bardzo pomocny w prowadzonych poszukiwaniach 77-latka z terenu gminy Horodło.

Reklamy

 

Poszukiwania za zaginionym mężczyzną były prowadzone w dniach 14 -19 maja 2017 r. Wiadome było, że mężczyzna wyjechał feralnego dnia na ryby i nie powrócił do miejsca zamieszkania, nie nawiązując także żadnego kontaktu z rodziną.

Podczas wszczętych poszukiwań każdego dnia wielu ludzi było zaangażowanych w czynności poszukiwawcze na terenie gminy Horodło. Z uwagi na fakt, że teren był trudno dostępny, użycie drona przez przeszkolonego pracownika Urzędu Miasta w Hrubieszowie było nieocenioną pomocą.

Maszyna dotarła na tereny, gdzie wkroczenie grup ratowniczych mogło być bardzo trudne lub całkowicie niemożliwe. Dużą zaletą drona jest jego prędkość i sprawność w poszukiwaniu ludzi na otwartych terenach, jak zboża czy wysokie trawy i tak było w tym przypadku.

Przy tej okazji dziękujemy także wszystkim, którzy zaangażowali się w poszukiwania zaginionego mężczyzny: Placówce Straży Granicznej w Horodle, Skryhiczynie, Hrubieszowie, funkcjonariuszom Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Mirczu, Horodłe, Matczu, Bereżnicy, Liskach, płetwonurkom z JRG-4 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej z Lublina (którzy pracowali na miejscu przy użyciu sonara), funkcjonariuszom SPAP Lublin, Nadleśnictwu Strzelce za udzielnie pomocnego sprzętu.

 

źródło i fot. KPP Hrubieszów