22 lipca 2024

Policjant z Radomia uratował hrubieszowianina, który chciał popełnić samobójstwo

Dzięki szybkiej interwencji dyżurnego Sztabu Policji Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu, 50-letni mężczyzna jest już bezpieczny. Mieszkaniec Hrubieszowa próbował targnąć się na swoje życie.

Reklamy

 

O tym, że 50-latek chce popełnić samobójstwo, policjantów poinformował sam rozmówca. Oświadczył, że ma problemy psychiczne i myśli samobójcze.

W trakcie rozmowy, dyżurny – podinspektor Jarosław Michałek, zapewniał rozmówcę o wsparciu psychicznym i sposobie rozwiązywania problemów osobistych. Ponadto ustalił dane osobowe dzwoniącego oraz jego miejsce pobytu.

Reklamy

Okazało się, że rozmówcą jest mężczyzna zamieszkały w Hrubieszowie. Informację i dane mężczyzny niezwłocznie policjant przekazał do KWP w Lublinie, w zakresie podjęcia stosownych czynności celem niedopuszczenia do ewentualnego popełnienia samobójstwa.

Przez cały czas funkcjonariusz prowadził rozmowę z mężczyzną, aż do chwili przybycia pod wskazany adres policjantów z Hrubieszowa.

Reklamy

Funkcjonariusze szybko dojechali na miejsce. Zdążyli na czas. Zdesperowanego 50-latka udało się uratować. Jak się okazało, mężczyzna zażył dużą ilość leków, popijając je alkoholem. Niedoszły samobójca został przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy lekarskiej.

Dzięki profesjonalizmowi i zdecydowanemu działaniu dyżurnego, który ustalił, gdzie się znajduje niedoszły samobójca, mężczyzna został odnaleziony i jest już bezpieczny.

 

źródło i fot. KWP Radom