Polska literatura piękna – poznaj słynne dzieła polskich pisarzy

Literatura piękna to znacznie więcej niż epopeje narodowe, obowiązkowe lektury w szkole średniej i dzieła nagrodzone Noblem. Polscy pisarze stworzyli setki książek, których czytanie jest prawdziwą ucztą dla koneserów literatury. Jeśli wciąż nie przekonałeś się do polskiej literatury pięknej, sprawdź, po dzieła jakich autorów warto sięgnąć.

Reklamy

  1. Literatura piękna polska – na jakich pisarzy postawić?
  2. Książki słynnych pisarzy w atrakcyjnej cenie

Czytanie jest niezwykle przyjemną i wartościową rozrywką. Dzięki niemu wzbogaca się słownictwo, rozwija kreatywność i poznaje się nowe punkty widzenia różnych spraw. Miłośnicy książek chętnie czytają zarówno nowe tytuły, jak i literaturę piękną, w której przodują polscy pisarze. Po dzieła których polskich autorów warto sięgać?

Literatura piękna polska – na jakich pisarzy postawić?

Polscy pisarze należą do światowej czołówki, o czym świadczą liczne nagrody im przyznawane. Miłosz, Szymborska, Sienkiewicz i Tokarczuk dołączyli do grona noblistów, a inni twórcy mogą poszczycić się tłumaczeniem swoich dzieł na wiele języków i pozytywnymi recenzjami krytyków z różnych stron świata.

Spośród polskich autorów na uwagę szczególnie zasługuje Bruno Schulz, który napisał między innymi Sklepy Cynamonowe. Równie ciekawe książki pisał Reymont, będący autorem kultowej Ziemi Obiecanej. Na podstawie jego dzieła nakręcono film z Danielem Olbrychskim w roli głównej. Ponadto na półkach księgarni w dziale literatura piękna polska znajdują się książki napisane przez Ignacego Karpowicza, Marka Hłasko, Jana Twardowskiego i wielu innych twórców. Dzięki temu w ofercie bez trudu wybierze się książki dla siebie, które umilą długie, zimowe wieczory lub dostarczą doskonałej rozrywki podczas wylegiwania się na leżaku przy hotelowym basenie.

Książki słynnych pisarzy w atrakcyjnej cenie

Uzupełnienie domowej biblioteczki w dzieła słynnych pisarzy polskich jest niewielkim wydatkiem. Miłośnicy czytania bez trudu znajdą nowe i używane książki w bardzo niskich cenach. Wiele tytułów dostępnych jest już w cenie 2-3 złotych, a ich stan jest niemalże jak nowy. Dzięki temu można dużo czytać i jednocześnie dbać o domowe finanse. Niedrogie dzieła polskiej literatury pięknej to okazja również do tego, by zachęcić dorastające dzieci do poznawania najlepszych książek, które wyszły spod pióra Polaków. W ten sposób łatwo zainteresuje się młodych ludzi wartościowymi powieściami i tomikami poezji, dzięki którym zyskają nowy pogląd na świat i staną się światłymi, mądrymi osobami w dorosłym życiu.

(tekst i fot. mat. partnera)