Pomysły na majówkę: w wodzie, w powietrzu a może za kierownicą?

Majówka to czas na relaks i chwilowe oderwanie się od codziennych obowiązków. Poza klasycznymi formami spędzania weekendu majowego, takimi jak: spacery, pikniki i grille, coraz większą popularnością cieszą się aktywne formy spędzania wolnego czasu. Należą do nich, np. lot awionetką czy jazda na skuterze wodnym.

Reklamy

Artykuł sponsorowany

 

Skoki spadochronowe, lot awionetką czy przejażdżka 350-konnym pojazdem gąsienicowym używanym przez armię polską to pomysł na aktywnie spędzoną majówkę. Te atrakcje nie zajmą dużo czasu, a dostarczą mnóstwa pozytywnych wrażeń i zostaną w pamięci na długo.

 

Majówka w powietrzu

Dla miłośników lotów i fanów podniebnych przeżyć ciekawą propozycją jest lot awionetką. Awionetka to niewielki samolot, zwykle 2-4 osobowy. Jest przeznaczona do lotów turystycznych i szkoleń. Bywa wykorzystywana także jako hol dla szybowców. Lot odbywa się pod czujnym okiem pilota, który posiada licencję turystyczną PPL(A). Widoki w trakcie lotu zapierają dech w piersiach, a sam pobyt na pokładzie samolotu daje możliwość zapoznania się z podstawowymi informacjami na temat lotnictwa. Taki pomysł łączy w sobie przyjemność, relaks i edukację. Zwolennicy mocniejszych przeżyć mogą spróbować się w skokach spadochronowych. Skok dostarcza dużo emocji i umożliwia podziwianie widoków. O bezpieczeństwo skaczącego zawsze dba instruktor, który ma na swoim koncie tysiące oddanych skoków.

 

Majówka w wodzie

Jeżeli pogoda w majowy weekend dopisze, warto zdecydować się na spędzenie czasu nad wodą. Majówka nad wodą to nie tylko wygrzewanie się w słońcu, ale też świetna zabawa np. na skuterze wodnym. 15 minut szaleństwa na tafli wodnej za sterami mogącego osiągnąć prędkość 130 km/h skutera to nie lada rozrywka dla miłośników sportów wodnych. Pomimo dużej prędkości przejażdżka na skuterze wodnym jest bezpieczna. Przez cały czas trwania wodnego szaleństwa obecny jest instruktor, który czuwa nad przebiegiem atrakcji.

 

Majówka za kierownicą

Wśród propozycji na aktywne spędzenie weekendu majowego nie brakuje także czegoś dla entuzjastów motoryzacji. Do wyboru są super auta drogich marek, takich jak Ferrari lub Lamborghini, auta terenowe czy bolidy. Najbardziej spektakularną przejażdżkę zapewni jednak pełna emocji jazda wojskową Amfibią Gąsienicową. 350-konna Amfibia ma silnik o pojemności 38,8 litra. Uczestnicy jazdy mają możliwość usiąść za sterami tej potężnej maszyny i poczuć potęgę przemysłu militarnego.

 


fot. mat. sponsora