15 czerwca 2024

Poszukiwane

Oszukała sklepową z Hrubieszowa
7 listopada do jednego z hrubieszowskich sklepów weszła kobieta i zaproponowała 22 – letniej sklepowej, że powróży jej z kart. Hrubieszowianka przystała na propozycję i na żądanie nieznajomej położyła 50 zł na rozłożonych kartach.

Reklamy

Po chwili kobieta zaproponowała sklepowej, że jeśli położy na kartach całą gotówkę z kasy, wywróżone szczęście będzie o wiele większe. Naiwna Hrubieszowianka wyłożyła pieniądze, w sumie 550 zł, a nieznajoma poprosiła ją o poskładanie banknotów w kostkę i położenie ich na kartach. Po tych tajemniczych zabiegach przyjezdna oświadczyła, że na chwilę musi wyjść, ale wróci w ciągu 15 minut, a młoda kobieta będzie miała dużo szczęścia. Po 15 minutach, kiedy kobieta nie wracała, Hrubieszowianka zorientowała się, że została oszukana i straciła 550 zł.

Podajemy rysopis poszukiwanej oszustki:
kobieta ok. 45-50 lat, ok. 160 cm wzrostu, krępej budowy ciała, ciemna karnacja, czarne włosy, chustka koloru czarnego, czarny
płaszcz – podaje, że jest narodowości romskiej.

Reklamy

Otrzymaliśmy również rysopis innej oszustki, która sprzedawała na terenie Hrubieszowa podrabianą tombakową biżuterię, jako złotą.
Przypominamy tę sprawę.

Reklamy

20 października na komisariat w Hrubieszowie stawiła się 69 – letnia mieszkanka Hrubieszowa, która zgłosiła oszustwo. Do jej mieszkania w godzinach południowych zapukała nieznana kobieta w wieku 55 – 60 lat, tęższej budowy ciała, wzrostu ok. 160 cm, ciemnej karnacji i podając się za kierownika włoskiej wycieczki zaproponowała kupno złotej biżuterii po okazyjnej cenie.

Hrubieszowianka wpuściła nieznajomą do domu i kupiła od niej akcesoria (pierścionek, kolczyki, dwa łańcuszki z przewieszkami) za 420 zł. Po transakcji pojawiły się jednak wątpliwości co do autentyczności złota – aby je rozwiać, kobieta udała się do jubilera. Po dokonaniu ekspertyzy biżuteria okazała się tombakowa.

Policja apeluje do mieszkańców o ostrożność i czujność przy dokonywaniu tego typu transakcji. Możliwe, że oszustka lub też ktoś inny – pojawiać się będą co jakiś czas na terenie naszego miasta i proponować zakup podrabianej biżuterii.

Jeśli ktokolwiek zauważy osobę o podanym rysopisie handlującą biżuterią, proszony jest o kontakt z KPP w Hrubieszowie pod nr 997 lub 112.

Kobieta ok. 50 – 55 lat, ok. 155 cm wzrostu, krępa budowy ciała, czarne
włosy, ciemna karnacja, beżowy beret, kurtka 3/4 brązowa – może podawać się za kierownika zagranicznej wycieczki.

Wszystkich , którzy rozpoznają kobiety przedstawione na portretach pamięciowych i tych, którzy w przyszłości mogą się z nimi zetknąć, policja prosi o kontakt pod nr telefonów 997 i 112.

informacja
rzecznik KPP w Hrubieszowie
Justyna Popek

zobacz portrety pamięciowe >>