Protest Agrounii w Hrubieszowie – zboże rozsypane przed biurem poselskim Jacka Sasina [ZDJĘCIA, WIDEO]

Dziś, przed biurem poselskim Jacka Sasina w Hrubieszowie, Agrounia ze swoim liderem Michałem Kołodziejczakiem zorganizowała pikietę w sprawie zboża z Ukrainy.

Reklamy

Wcześniej, odbyła się konferencja prasowa w magazynie zbożowym w Małkowie, u gospodarza, który nie może sprzedać swojego zboża.

W proteście przeciwko sytuacji na polskim rynku zboża, związanej z obecnością na nim zboża z Ukrainy – przed biurem poselskim Jacka Sasina w Hrubieszowie rolnicy i działacze Agrounii rozsypali ziarno.

Reklamy

– Zboże z Ukrainy rozsypuje się po Polsce. Są to tak ogromne ilości, że zupełnie psuje to polski rynek. Ziarno miało trafić do głodujących ludzi w Afryce. Polska miała być tylko krajem tranzytowym – podają powody swojego protestu członkowie Agrounii. – Jak zwykle polski rząd nie dopilnował, by zboże nie zostało u nas, a także nie stworzył odpowiednich przepisów. Dopuścił do niekontrolowanego handlu obcym zbożem na terenie Polski. Gdy rolnicy mówili o tym Jackowi Sasinowi, mówił że nic nie wie. Kolejne tygodnie minęły, a on nie zrobił nic. Dla polskich rolników to prawdziwy dramat. Cena za ich zboża spada, nie ma kupca. W silosach zostanie nie sprzedane zboże, a rolnicy na jesień nie będą mieli za co zrobić zasiewów. Czeka nas bankructwo. To kolejny krok do uzależnienia się od zagranicy. My nie będziemy mieć swojego zboża, więc będziemy zdani na łaskę innych.

­

Materiał wideo Agrounii z protestu w Hrubieszowie:

­(źródło: https://www.facebook.com/projektAGROunia/videos/325547786308377)

Transmisja ze spotkania w Małkowie:

­

Transmisja z okolic stacji przeładunkowej LHS:


Zdjęcia z protestu w Hrubieszowie:

­

(źródło, wideo: Agrounia, facebook.com / Agrounia, fot. lubiehrubie.pl)


Zobacz też:

Hrubieszów: Protest przeciwko wysokim cenom paliw [ZDJĘCIA]

Hrubieszów: Protest przeciwko wysokim cenom paliw [ZDJĘCIA]