22 czerwca 2024

Przekroczył prędkość o 73 km/h – Hrubieszowianin stracił prawo jazd

Sześć uprawnień do kierowania pojazdami zatrzymali w miniony weekend policjanci z chełmskiej drogówki. Wszystkie utracone zostały w związku z przekroczeniem przez kierujących prędkości w terenie zabudowanym.

Reklamy

 

Policjanci z wydziału ruchu drogowego chełmskiej komendy w miniony weekend zatrzymali sześć uprawnień do kierowania. Powodem było przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym przez kierujących pojazdami.

W piątek w Brzeźnie kierujący samochodem marki BMW przekroczył dopuszczalną prędkość o 60 km/h, a w Białopolu kierujący volkswagenem passatem o 61km/h. Obaj kierowcy byli obywatelami Ukrainy.

Reklamy

W sobotę w Sawinie został zatrzymany do kontroli kierujący mercedesem mieszkaniec Hrubieszowa, który przekroczył prędkość o 73 km/h.

Z kolei w niedzielę w miejscowości Horodyszcze kierujący volkswagenami przekroczyli prędkość o 54 i 56 km/h. Również w niedzielę policjanci z drogówki prowadzili pomiar prędkości w miejscowości Rakołupy Duże w gminie Leśniowice. Miejsce to oznaczone zostało na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Tam zatrzymali kierującego volkswagenem passatem, który przekroczył dozwoloną prędkość o 67 km/h.

Reklamy

Kontrole w czterech przypadkach zakończyły się zatrzymaniem uprawnień do kierowania oraz grzywną w postaci mandatu karnego. Za popełnione wykroczenie będą też kierowcom naliczone punkty karne. W dwóch przypadkach zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do Sądu.

 

źródło: KMP Chełm