PS Plus – nowy król wśród subskrypcji?

Gracze poszukujące łatwej, wygodnej i taniej metody na kupowanie gier mogą śmiało przeglądać najszybciej rozwijający się rynek gier Eneba, znajdą tam cyfrowe klucze gier, dostępne na każdą platforme, różne karty podarunkowe, które pozwolą ci zaoszczędzić dużo pieniędzy podczas kupowania gier na konsole, waluty z gier i wszystko inne, wliczając w to subskrypcję Sony PlayStation Plus. Jeśli już mowa o nowym pakiecie PlayStation Plus, czy możemy liczyć na to, że zdetronizuje obecnego króla – Xbox Game Pass?

Reklamy

Czy nowe PS Plus jest lepsze od Xbox Game Pass?

Jeśli śledzisz wiadomości i grasz na konsoli PlayStation, to wiesz już pewnie, że Sony postanowiła skontrować swojego starego rywala Microsoft z pomocą nowej subskrypcji – Xbox Game Pass musi teraz stawić czołą zupełnie nowemu trzypoziomowemu PlayStation Plus. Jednak czy playstation plus cena odpowiada jakości usług? Przekonajmy się.

Trzy poziomy – co nowego?

Nowe PlayStation PLus posiada trzy poziomy, każdy oferuje więcej niż poprzedni. Pierwszy poziom – PlayStation Plus Essential to stare dobre, znane nam od dawna PS Plus, które odblokowuje dostęp do rozgrywki multiplayer online, dwóch lub trzech darmowych gier miesięcznie na PS4 i PS5, oraz oferuje dodatkowe zniżki podczas kupowania w PlayStation Network.

Reklamy

Kolejny poziom, PlayStation Plus Extra kosztuje jeszcze więcej, oferując te same korzyści, jednocześnie dodaje ponad 400 gier, które możesz ściągnąć i zagrać w nie za cenę miesięcznej subskrypcji. Do biblioteki gier należą takie arcydzieła jak Death Stranding, Ghost of Tsushima, Demon’s Souls, Marvel’s Spider-Man, God of War, Control, Undertale i wiele innych tytułów AAA, oraz gier indie z różnych gatunków.

Gracze, którzy chcą zagrać w klasykę z okresu PS1, PS2, PS3 i PSP, mogą wykupić najdroższą subskrypcję Premium, która poza dostęp do legendarnych tytułów, oferuje także dwugodzinne triale nowych i nadchodzących gier, pomagając tym samym zdecydować graczom czy chcą zainwestować w pełną wersję gry. Pełna liczba gier dostępnych w ofercie Premium to ponad 700 gier dostępnych poprzez streaming. Już teraz możesz sprawdzić Horizon Forbidden West i prawdopodobniej będziesz mógł również zagrać w kilka pierwszych godzin God of War: Ragnarok tuż po premierze w listopadzie. Pakiety PlayStation Plus Extra oraz Premium dadzą ci również darmowy dostęp do ponad trzydziestu klasycznych tytułów Ubisoft dzieki subskrypcji Ubisoft+ Classics. Możesz zagrać w Far Cry 3, Assassin’s Creed Valhalla, For Honor i inne tytuły. Biblioteka gier ubisoft do końca roku ma obejmować do 50 gier.

Czy nowe PS Plus jest warte swojej ceny?

Tak. Nowa subskrypcja zdecydowanie jest warta PlayStation Plus ceny, szczególnie w wypadku graczy, którzy mają niski budżet i chcą zagrać w jak najwięcej gier. Subskrypcje zmniejszają poczucie winy graczy, szczególnie w kontekście zakupy gry, która ci się potem nie spodoba. PS Plus Extra lub Premium pozwoli ci grać przez kilka godzin i odłożyć tytuł, jeśli nie przypadnie ci do gustu. Jedyny minus nowej trzypoziomowej oferty PS Plus, to to, że w przeciwieństwie do Xbox Game Pass, Sony nadal wstrzymuje się przed dodawaniem nowych gier w dniu premiery, argumentując, że ta strategia pozwoli im zainwestować więcej pieniędzy w ekskluzywne tytuły. To podejście może się jednak zmienić, Sony podjęło już pierwsze kroki, aby dodać gry w dniu premiery, było tak w wypadku Shadow Warrior 3 oraz utrzymanej w kilmatach cyberpunk Stray, gry w której wcielasz się w kota. Na razie nie wiemy czy sony będzie kontynuować ten trend, mamy jednak taką nadzieje.

Nowe Pakiety PS Plus zostały stworzone z myślą o każdym typie gracza, PS Plus Essential jest dla osób, które lubią multiplayer, Extra dla tych, którzy chcą zagrać w blockbustery AAA oraz perełki Indie, natomiast Premium jest dla graczy, którzy chcą powspominać czasy PS1-PS3. Nowe PS Plus to nie przelewki.

­

(tekst i fot. mat. partnera)