28 września 2023

Pytania Frankowiczów

Frankowicze  to osoby, które posiadają kredyty we frankach szwajcarskich. Osoby te zaciągnęły kredyt walutowy na początku lat dwutysięcznych, kiedy to banki masowo udzielały kredytów we frankach szwajcarskich. Jak dziś wiemy, stosowały one niedozwolone klauzule, które doprowadziły wiele osób do skraju bankructwa.

Reklamy

O co pytają Frankowicze?

Na stronach takich, jak frankowicze forum bardzo często pojawiają się pytania dotyczące najnowszych wiadomości o kredycie frankowe, wymiany informacji o rozprawach sądowych, czy wymiany opinii o kancelariach frankowych. 

To bardzo duża grupa osób, która wspiera się wzajemnie i wymienia najnowszymi informacjami. Jakie pytania pojawiają się najczęściej?

Reklamy

Pytania Frankowiczów

  • Czy warto skontaktować się z bankiem w sprawie mojego kredytu we frankach szwajcarskich?
  • Jak długo trwa rozprawa Frankowa?
  • Ile kosztuje wynajęcie kancelarii?
  • Jakie pytania pojawiają się na rozprawie frankowej?
  • Czy można przegrać i dlaczego?
  • Czym jest odfrankowienie kredytu?

To tylko przykłady pytań, które pojawiają się na forach dla kredytobiorców posiadający kredyty we frankach szwajcarskich. 

Kontakt z bankiem czy to ma sens?

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na próbę odzyskania swoich pieniędzy. Biorąc pod uwagę, jak wiele spraw wygrywają z Frankowicze, warto jest podjąć działanie i spróbować. Pamiętaj jednak, że działanie samodzielne może przynieść niewielkie korzyści. Warto jest poprosić o pomoc doświadczoną kancelarię frankową, która ma szeroką wiedzę w tej dziedzinie prawa. 

Reklamy

Specjaliści z kancelarii dokładnie przeanalizują Twoją umowę kredytową i podpowiedzą ci, jakie dalsze kroki możesz podjąć. Decydując się na współpracę zwiększasz swoje szanse na wygraną i odzyskanie swoich pieniędzy. 

Ile trwa rozprawa Frankowa?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Długość sprawy zależy od sądu. Należy pamiętać, że coraz więcej osób decyduje się na złożenie pozwu, a więc sądy mają coraz większe doświadczenie w prowadzeniu spraw związanych z umowami kredytowymi we frankach szwajcarskich. Wypływa to na to, że sądy orzekają coraz szybciej. 

W niektórych przypadkach sprawa sądowa może zakończyć się już po 16 lub 20 miesiącach. 

Dlaczego Frankowicze przegrywają?

Coraz więcej usłyszeć można o wygranych Frankowiczów w sądach. Jednak nadal zdarzają się przypadki, w których Kredytobiorcy przegrywają. Dlaczego tak się dzieje? Najczęstszą przyczyną jest wybór niedoświadczonego prawnika.

Należy pamiętać, że przepisy prawa związanego z umowami kredytu we frankach szwajcarskich są bardzo zawiłe i skomplikowane. Należy mieć bardzo dużą wiedzę i doświadczenie, aby w nich sobie poradzić i nie zagubić się. Dlatego tak ważny jest wybór kancelarii frankowej, która posiada duże doświadczenie w tego typu sprawach. 

Odfrankowienie kredytu – co to znaczy?

Polega to na stwierdzeniu, iż bank zawarł w umowie kredytowej niedozwolone zapisy, które są bezskuteczne. Skutkiem odfrankowienia zapisy te są usunięte z umowy kredytowej. Należy jednak pamiętać, że umowa kredytowa w dalszym ciągu jest ważna i obowiązuje kredytobiorcę. 

Co ważne – kredyty, które zostały ofrankowane, zostały zamienione na kredyty złotówkowe. Jednak kredyty te nie są oparte na wskaźniku WIBOR. Dodatkową pracę stan obliguje bank do zwrócenia frankowiczom nadpłaconych rat. Specjalista w kancelarii frankowej dodatkowo przygotuje cię na rozprawę sądową. Rozprawa to ogromny stres, dlatego warto wcześniej przećwiczyć potencjalne pytania, które mogą pojawić się w tym dniu. Na forach bardzo często dostępne są przykładowe pytania. 


tekst i fot. mat. partnera