22 czerwca 2024

Ranking mieszkaniowy w województwie lubelskim

Lubelszczyzna to niezwykle atrakcyjny region, który przyciąga osoby szukające mieszkania ze względu na malowniczość, potencjał turystyczny oraz wyjątkowo niskie ceny mieszkań i życia. Ile kosztują mieszkania w największych miastach województwa oraz gdzie najlepiej się mieszka?

Reklamy

Chełm

Chełm to trzecie co do wielkości i liczby mieszkańców miasto województwa lubelskiego. Klimatyczne centrum obfituje w zabytki, a chłonny rynek pracy przyciągają mieszkańców z okolicznych miejscowości. Mieszkania na sprzedaż w Chełmie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród nabywców. W ofertach dominują lokale z rynku wtórnego o metrażu około 50 m kw. Za dwupokojowe mieszkanie zapłacimy średnio 241 000 zł. Cena za mkw. wynosi 4 287 zł, co czyni Chełm jednym z najtańszych miast w regionie.

Tomaszów Lubelski

To malownicze miasteczko, które równocześnie stanowi ważny lokalny ośrodek przemysłowy. Chętnie kupują tu mieszkania osoby, które chcą osiedlić się na stałe lub wynająć mieszkanie turystom. Na turystyczny potencjał miejscowości wpływa jej położenie w samym sercu środkowego Roztocza. Średnia cena dwupokojowego mieszkania w Tomaszowie Lubelskim wynosi 215 000 zł, a średnia cena za mkw. 4518 zł. W ofertach dominują mieszkania z rynku wtórnego o metrażu około 40 mkw.

Reklamy

Zamość

To prawdziwa perła województwa lubelskiego. Stare Miasto zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a klimatyczny rynek i otaczające go kolorowe kamieniczki stanowią popularny cel weekendowych wypadów turystycznych. Zamość stanowi równocześnie ważny ośrodek akademicki oraz gospodarczy. Ceny mieszkań są więc nieco wyższe. Za dwupokojowe mieszkanie zapłacimy średnio 259 600 zł przy cenie 5417 zł za mkw. W ofercie mieszkań znajdują się zarówno lokale pochodzące z rynku wtórnego, jak i nowoczesne inwestycje deweloperskie.

Lublin

Lublin słynie ze względu na zabytkowe Stare Miasto, Zamek oraz zaplecze akademickie. Jest siedzibą wielu międzynarodowych firm, które szukają dobrze wykwalifikowanych pracowników. Z tego powodu co roku przyciąga mieszkańców z całej Polski. W ofercie znajdują się zarówno mieszkania z rynku wtórnego, jak i lokale w licznych inwestycjach deweloperskich. Średnia cena dwupokojowego mieszkania z rynku pierwotnego wynosi 262 352 zł, podczas gdy za tej samej wielkości lokal z rynku wtórnego zapłacimy 367 000 zł.

Reklamy

Ranking mieszkań w województwie lubelskim

Ceny mieszkań oraz życia w województwie lubelskim należą do najniższych w kraju. Zakup mieszkania na potrzeby własne lub wynajem dla turystów to dobra inwestycja. Najszersza oferta mieszkań oraz najwyższe ceny znajdują się w Lublinie, które pełni rolę centralnego ośrodka w regionie. Nieco tańszy jest turystyczny i malowniczy Zamość. W pozostałych największych miastach regionu za mieszkanie nie zapłacimy więcej niż niecałe 5000 zł za metr kwadratowy. Chełm oraz Tomaszów Lubelski to ważne ośrodki gospodarcze województwa oraz doskonałe punkty wypadowe do zwiedzania Roztocza.

(tekst i fot. mat. partnera)