Ręce, które naprawdę leczą – zdrowotne właściwości masażu

Polacy są w czołówce krajów Europy, gdzie łyka się najwięcej leków – ma to, jak
można się domyślić, wiele skutków ubocznych. Niewiele osób wie, że istnieje skuteczna i sprawdzona alternatywa dla farmakoterapii, która w dodatku może być niezwykle
przyjemna. Jest nią… regularne uczęszczanie na masaż! Jeśli zatem często wypowiadasz
któreś z poniższych zdań, powinieneś wybrać się do salonu masażu!

Reklamy


Marzę o tym, aby w końcu schudnąć

Tak, masaż może pomóc Ci pozbyć się „nadmiarowych” kilogramów! Odpowiednie techniki dotykania ciała przyspieszają przemianę materii oraz wspomagają spalanie tłuszczu.

Rzecz jasna, sam masaż nie zastąpi ćwiczeń ani zrównoważonej diety, ale może znacząco przyspieszyć ich działanie. Obecnie uczęszczanie na masaż jest także sugerowane przez wielu dietetyków i trenerów personalnych. Masaż odchudzający może być stosowany na całe ciało, albo tylko te miejsca, które są wyjątkowo „oporne” na działanie diety i ćwiczeń. Podczas masażu odchudzającego często stosowany jest olejek z grejpfruta lub rozmarynu.

Zobacz kursy masażu http://www.akademia-masazu.pl/

 

Mam ostatnio problemy ze snem i zżera mnie stres

Ilość wyzwań, z jakimi musi mierzyć się współczesny człowiek, jest naprawdę niemała – a zatem odbija się na naszym zdrowiu. Stres może działać motywująco, jednak na odczuwany przez dłuższy czas (tak zwany chroniczny) rujnuje nasze zdrowie i… urodę. Coraz więcej osób zmaga się więc z depresją, nerwicą czy innymi zaburzeniami lękowymi – niepewność i nieustanny pęd do przodu musi przecież w jakiś sposób dać o sobie znać.

Pomocny w zwalczaniu stresu może być odpowiednio wykonany masaż relaksacyjny. Czasami stanowi on także uzupełnienie psychoterapii.

 

Od ciągłego siedzenia w pracy boli mnie kręgosłup

Pozycja siedząca jest najgorszą z możliwych dla naszego kręgosłupa – jednak ze względu na „kształt” rynku, większość osób spędza osiem godzin dziennie właśnie w tej pozycji. Już po paru tygodniach siedzącego trybu życia można zacząć odczuwać ból różnych odcinków kręgosłupa, karku oraz barków – zwłaszcza, że w biurze raczej nie ma zbyt wielu okazji do rozluźnienia się. Wizyta w salonie masażu może rozwiązać te problemy – odpowiednio uciskane mięśnie i skóra mogą stanowić lek na ból i dyskomfort. Co więcej, masaż pomaga także w leczeniu przewlekłego bólu, wywołanego różnymi chorobami wewnętrznymi – stosowanie go w takiej sytuacji należy jednak omówić z lekarzem.

 

„Moja skóra straciła jędrność i mam cellulit”

Z biegiem lat nasza skóra staje się coraz mniej jędrna – zarówno ta na twarzy, jak i na brzuchu czy udach. Co gorsza, wysoko przetworzona żywność oraz niedostateczna ilość ruchu sprawiają, że już nawet młode i szczupłe kobiety mają problemy z cellulitem. Masaż ujędrniający na pewno pomoże nam utrzymać skórę w dobrej kondycji! Niektóre osoby twierdzą nawet, że odkąd zaczęły uczęszczać na masaż twarzy, nie muszą już korzystać z kremów przeciwzmarszczkowych.

Oczywiście, masaż relaksacyjny może nam wykonać w domu partner lub przyjaciel – wystarczy do tego trochę empatii oraz delikatności. Jeśli jednak zależy nam na trwałych efektach oraz chcemy, by zabieg został wykonany profesjonalnie warto wpierw udać się na kurs masażu i wykonywać go przy użyciu właciwych olejków do masażu www.akademia-masazu.pl/akcesoria/olejek-do-masazu.

 

fot. mat. sponsora