Rejonowe Mistrzostwa Udzielania Pierwszej Pomocy PCK

Oddział Rejonowy PCK w Hrubieszowie w dniu 23.04.2015 r. w Hali Sportowej HOSiR w Hrubieszowie organizował Rejonowe Mistrzostwa Udzielania Pierwszej Pomocy PCK.

Reklamy


Współorganizatorami oraz fundatorami nagród dla uczestników były:

– Starostwo Powiatowe Hrubieszów
– Urząd Miasta Hrubieszów
– Urząd Gminy Hrubieszów

Ponadto w organizację mistrzostw włączyli się:

– Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Hrubieszowie
– Powiatowa Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie
– Firma SENDPOL – Piotr Sendecki – fundator nagrody w postaci defibrylatora AED dla Zespołu Szkół nr 3 w Hrubieszowie, której zawodnicy zajęli I miejsce.

W zawodach startowali ratownicy szkół ponadgimnazjalnych powiatu hrubieszowskiego.

Zawodnicy wykazywali się wiedzą praktyczną z zakresu udzielania pierwszej pomocy na pozorowanych 4 stacjach urazów oraz rozwiązywali test z zakresu wiedzy teoretycznej z pierwszej pomocy i wiedzy o Polskim Czerwonym Krzyżu.

I miejsce zajął Zespół Szkół nr 3 w Hrubieszowie – opiekun Jadwiga Jastrząb-Pakuła, w składzie: Katarzyna Mazur, Magdalena Lubaś, Sylwia Białek, Klaudia Borusiewicz, Jakub Krzyżanowski
II miejsce zajął Zespół Szkół nr 2 w Hrubieszowie – opiekun Rober Harpeniuk
III miejsce zajął Zespół Szkół nr 1 w Hrubieszowie – opiekun Piotr Jędrzejewski

Dziękujemy wszystkim fundatorom nagród, współorganizatorom, sędziom, oraz Zespołowi szkół nr 1 w Hrubieszowie za oddelegowanie młodzieży, która pozorowałą poszkodowanych na stacjach urazowych.

W dniu 16 maja 2015 roku Zespół Szkół nr 3 uczestniczyć będzie w Mistrzostwach Okręgowych Pierwszej Pomocy organizowanych przez Lubelski Oddział Okręgowy PCK.Zuzanna Korycka