15 czerwca 2024

Remont elewacji Supersamu – tutaj powstanie hrubieszowski mural

Trwa remont ściany zachodniej należącego do PSS Społem budynku przy ul. Prostej 1 (niegdyś zwanego Supersamem). Nowa elewacja przygotowywana jest pod mający się znaleźć na niej mural z historycznym widokiem Hrubieszowa.

Reklamy


– Już wkrótce na wyremontowanej fasadzie bydynku PSS Społem przy Kozackim Rogu powstanie mural, który będzie reklamował bogatą historię naszego miasta, ale szczegółów na razie nie mogę zdradzić – poweidział lubiehrubie.pl Marek Poznański. – Cieszę się że burmistrz Tomasz Zając pozytywnie odniósł sie do mojego pomysłu. Cieszy mnie otwartość władzy na głos obywateli. Dlaczego to miejsce? Dlatego, iż jest to jedno z najbardziej charakterystycznych i ruchliwych miejsc w samym centrum Hrubieszowa, duża powierzchnia, a co najważniejsze bliskość drogi wojewódzkiej sprawia, iż wielu ludzi będzie mogło go zobaczyć. Wierzę, że mural który powstanie na tej ścianie sprawi że przestrzeń w ścisłym centrum miasta stanie się atrakcyjniejsza. Jest to pierwszy krok dobrych zmian w śródmieściu Hrubieszowa.


***

Reklamy


W ramach projektu „Modelowa Rewitalizacja Miast” władze miasta planują stworzenie muralu (grafiki ściennej), którego pomysłodawcą jest Marek Poznański, przedstawiającej motywy historyczne i regionalne Hrubieszowa.

Ponadto planuje się rewitalizację zabytkowych budynków znajdujący się przy ul. Targowej 7 i Plac Wolności 8.

Reklamy

W planach jest również zainstalowanie na Rynku totemu multimedialnego, który będzie zawierał przewodnik turystyczny po mieście i najważniejsze informacje dotyczące Hrubieszowa.