17 czerwca 2024

Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Gimnazjum nr 2

Hrubieszów

Reklamy

W czwartek, dn. 6 maja 2010 roku odbyła się w Gimnazjum nr 2 w Hrubieszowie uroczysta akademia upamiętniająca 219 Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, przygotowana pod kierunkiem pani Izabeli Czerw i pani Eweliny Winiarskiej.

Uczniowie w bardzo ciekawy sposób zaprezentowali tło historyczne powstania Konstytucji 3 Maja oraz jej najważniejsze założenia. Ponadto wszyscy widzowie poczuli specyficzny klimat tamtych czasów za sprawą znakomitego wykonania przez ośmioro z naszych uczniów jednego z najpiękniejszych polskich tańców narodowych – poloneza.
Po zakończeniu akademii odbyła się ceremonia wręczenia nagród uczestnikom konkursu przeprowadzonego już w szkole po raz 10. z okazji obchodów Światowego Dnia Ziemi.

Reklamy

Hasło obchodów jest zmienne każdego roku, tym razem brzmiało: „Różnorodność w nas, bioróżnorodność wokół nas”. Dlatego też uczniowie mieli do wykonania m. in. zadania, których celem było ukazanie im jak sami są różni, jak potrafią różnie postrzegać i opisywać świat.

W drugiej części konkursu „Co masz w głowie?” uczniowie zmagali się z problemem uzależnień wśród młodzieży. Ich zadaniem było stworzenie konstruktywnych postaw zdrowego stylu życia oraz atrakcyjnych dla młodzieży zachowań prospołecznych jako alternatywy wobec wielu patologii, szczególnie picia alkoholu, zażywania narkotyków oraz stosowania przemocy.

Reklamy

A oto wyniki konkursu:

I miejsce: IIIA – 31 pkt
II miejsce: IB – 26,5 pkt
III miejsce: IIIB – 25,5 pkt
IV miejsce: IIB, IIIC – 22 pkt
V miejsce: IA, IIA – 21 pkt
VI miejsce: IIC – 20 pkt

Zdjęcia »

Foto: Gimnazjum nr 2 w Hrubieszowie

Kolejny sukces Martyny Witkowskiej

Warto jeszcze dowiedzieć się, że 30 kwietnia 2010 roku w Strzyżowie odbyła się VI Edycja Turnieju Sztuki Recytatorskiej im. Poetów Ziemi Horodelskiej, w którym uczennica Gimnazjum nr 2 w Hrubieszowie – Martyna Witkowska z klasy II A zdobyła pierwszą nagrodę !!!

Zdjęcia »

Foto: Gimnazjum Publiczne w Strzyżowie

A jeszcze wcześniej…

15 marca 2010 w Gimnazjum nr 2 w Hrubieszowie odbył się ogólnopolski konkurs p.t. „Młody Europejczyk 2010”. Wzięli w nim udział członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego i uzyskali następujące wyniki:

Rafał Woźniak z klasy IIIA – 152pkt
Martyna Witkowska z klasy IIA – 148 pkt
Paulina Roch z klasy IIIC – 144 pkt
Paweł Podkowik z klasy IIIC – 144 pkt
Szymon Pawłowicz z klasy IIA – 144 pkt
Tomasz Kokoszka z klasy IIIC – 142 pkt
Krzysztof Bożek z klasy IIA – 126 pkt
Oktawia Kuczewska z klasy IIIC – 124 pkt
Marcin Szczepański z klasy IIIC – 122 pkt

Wszyscy uczestnicy konkursu dostali dyplomy Młodego Europejczyka. W konkursie wzięło udział łącznie 3061 gimnazjalistów z całej Polski.

Na podstawie strony internetowej G. 2 Hrubieszów
Opracował – mak