Ścienny, książkowy, a może na biurko? Jaki kalendarz wybrać najlepiej do promowania twojej firmy?

Kalendarze z logo firmy od lat cieszą się popularnością jako dodatki do okolicznościowych prezentów ofiarowywanych partnerom biznesowym. Nic dziwnego – to praktyczny i poręczny gadżet, a jednocześnie doskonały materiał marketingowy: w przeciwieństwie do ulotki, czy folderu, które po przeczytaniu często lądują w stercie papierów – kalendarz będzie doskonale służył swojemu właścicielowi.

Reklamy

 

Pomimo postępu technologicznego, który sprawia że większość przydatnych zapisków gromadzimy w smartfonach lub komputerach, papierowe kalendarze wciąż cieszą się popularnością. Ich ogromny wybór sprawia, że można łatwo wybrać format odpowiadający naszym potrzebom. Kalendarz towarzyszy nam zarówno w domu jak i w pracy – nic więc dziwnego, że sporo firm właśnie je oferuje jako dodatek do upominków okolicznościowych. Jak wybrać najlepszy?

W zasadzie każdy z nas ma indywidualne upodobania. Jeżeli chcemy wybrać dla kogoś kalendarz na prezent, warto zastanowić się nad tym w jaki sposób obdarowana osoba mogłaby korzystać z prezentu.

Kalendarz książkowy: dla mistrzów planowania

Ten typ kalendarza z pewnością sprawdzi się u osób będących często w podróży. Wygodna forma pozwala zawsze zabrać go za sobą. W zależności od potrzeb możemy wybrać różne formaty i układy stron. Ktoś kto lubi drobiazgowo planować swój czas, bądź też ma pracę polegającą na dużej ilości spotkań, o których musi pamiętać z pewnością doceni klasyczny format zeszytowy z układem: jeden dzień = jedna strona. Dla osób robiących zwięzłe notatki i ceniących minimalizm, poleca się kalendarzyki kieszonkowe z układem tygodniowym. Łatwo jest je jest wsunąć w kieszeń torby na laptopa, albo nawet marynarki. Dzięki temu nasze plany na przyszłość będą zawsze przy nas.

Kalendarze ścienne: dla większej grupy osób

Świetnie nadają się do powieszenia we wspólnej przestrzeni w biurze. Przechodzący obok pracownicy z łatwością będą mogli śledzić zanotowane w nich wspólne wydarzenia. W przypadku tego typu gadżetów możemy wybierać wśród naprawdę szerokiej gamy produktów: od różnej wielkości kalendarzy spiralowych, poprzez trójdzielne – z wygodnym okienkiem do zaznaczania aktualnego dnia tygodnia, aż do jednodzielnych. W zależności od rodzaju wybranego kalendarza, możemy modyfikować jego szatę graficzną, wybierając oddzielny obrazek na każdy miesiąc, bądź też umieszczając logo naszej firmy w widocznym miejscu.

Kalendarze biurkowe: dla indywidualistów

Dla tych, którzy pracują w biurze i chcą mieć na oku wszystkie ważne terminy, najlepsze będą kalendarze nabiurkowe. Ich niewielkie rozmiary i stabilne konstrukcje sprawiają, że z łatwością można je ustawić w okolicy monitora, aby móc zaznaczać najważniejsze wydarzenia i na bieżąco śledzić  nadchodzące święta i dni wolne.

Przygotowując się na nadejście nowego roku, jeżeli chcemy obdarować naszych pracowników czy kontrahentów kalendarzami, warto poświęcić odrobine czasu i zastanowić się nad tym jaki rodzaj będzie dla nich najlepszy. Bez względu na to czy ktoś woli kalendarze w formie książkowej, czy też ścienne kalendarze spiralowe, jeżeli chcemy przygotować użyteczny prezent, dobrze jest znać preferencje obdarowanego.

 

(tekst i fot. mat. sponsora)