17 czerwca 2024

Spotkanie autorskie, które się nie odbyło

W ramach obchodów 610-lecia nadania praw miastu Hrubieszów, Miejska Biblioteka Publiczna dnia 02.09.2010r. zaplanowała spotkanie autorskie z bajkopisarką, Edytą Zarębską. Niestety z przyczyn osobistych autorka zmuszona była odwołać wizytę w Hrubieszowie.

Reklamy

Jednak pracownicy MBP nie chcąc zawieść przybyłych gości, starali się w sposób atrakcyjny wypełnić czas, przeznaczony na spotkanie. Na początek dzieci obejrzały fragmenty filmu „Pingwiny z Madagaskaru”, następnie wysłuchały bajki terapeutycznej „Ślimak, który zamienił się w świnkę”, czytanej przez znaną aktorkę, Marię Seweryn. Bibliotekarki chcąc pobudzić w dzieciach umiejętność słuchania ze zrozumieniem, przygotowały zestaw pytań do wcześniej wysłuchanego tekstu. Prawidłowa odpowiedź premiowana była słodką nagrodą.

Reklamy

Uczniowie mogli również wykazać się znajomością wierszy, rymowanek i piosenek, wykręcając jedną z dziedzin kołem fortuny – w nagrodę czekał na nich skromny upominek.

Reklamy

Na zakończenie dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1, które przyszły na spotkanie pod opieką pań: Małgorzaty Serafin i Małgorzaty Sidorskiej, miały okazję zwiedzić Miejską Bibliotekę Publiczną, obejrzeć kącik dla dzieci i zapoznać się z zasadami korzystania z usług naszej placówki.

Mimo, iż bibliotekarki miały tylko 2 godziny na przygotowanie spotkania, to reakcja uczestników, którzy opuszczali bibliotekę uśmiechnięci i zadowoleni, świadczyła o tym, że panie z biblioteki doskonale poradziły sobie w tak nietypowej sytuacji.

***

Info:
MBP w Hrubieszowie