15 lipca 2024

Spotkanie autorskie z Marcinem Wrońskim

26 września w Hrubieszowskim Domu Kultury odbyło się spotkanie autorskie z Marcinem Wrońskim, którego organizatorem była Miejska Biblioteka Publiczna.

Reklamy

 

Istnieje szansa by Zyga Maciejewski zawitał do Hrubieszowa? Kiedy ukaże się „Kwestja krwi” – zamojska część przygód przedwojennego komisarza policji? Czy można przyjaźnić się z kolegami „po piórze”?

Takie pytania padały podczas spotkania autorskiego z Marcinem Wrońskim, które odbyło się 26.09.2014 w Hrubieszowie. Organizatorem wydarzenia była Miejska Biblioteka Publiczna, przy której prężnie działa Dyskusyjny Klub Książki.

Reklamy

Piątkowe popołudnie (godz. 17.00) w towarzystwie znanego pisarza kryminałów retro skusiło nie tylko fanów książek Marcina Wrońskiego. Na spotkaniu zjawiły się również osoby, które nie znając książek pisarza, chciały poznać lublinianina dwukrotnie nagrodzonego na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Kryminału we Wrocławiu. Niebanalna osobowość, urok osobisty i sam sposób obecności na spotkaniu zyskały autorowi nowych czytelników, w kuluarach jeszcze długo toczyły się rozmowy… to było udane spotkanie. (tekst: MBP Hrubieszów)

 

 

 

Marcin Wroński (ur. 1972) – polski pisarz i redaktor, absolwent KUL-u, autor m.in. kryminałów retro o komisarzu Zydze Maciejewskim, w których scenerię stanowi przedwojenny Lublin. Jako pisarz związany z Lublinem brał udział w europejskim projekcie Citybooks (2012).

Reklamy

Jego pierwsze próby literackie miały miejsce już w połowie lat 80. W latach 90. był związany z nurtem trzeciego obiegu, w tym czasie napisał i wydał w Lublinie debiutancki zbiór opowiadań Udo Pani Nocy(1992) oraz powieść Obsesyjny motyw babiego lata (1994), „mikropowieść pijacko-przygodową”, do której ilustracje wykonał Marcin Prus. Jako dziennikarz i felietonista współpracował z lubelskim Radiem TOP (prowadzący audycji Fikcja o północy). Tworzył skecze i piosenki dla prowadzonego przez siebie kabaretu pod nazwą Osoby o Nieustalonej Tożsamości. (źródło: wikipedia.org)