Spotkanie autorskie z Moniką Madejek

11 kwietnia 2016 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu Filia w Hrubieszowie odbyło się spotkanie autorskie z panią Moniką Madejek, w którym uczestniczyli uczniowie hrubieszowskich szkół podstawowych.

Reklamy

 

11 kwietnia 2016 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu Filia w Hrubieszowie odbyło się spotkanie autorskie z panią Moniką Madejek. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie hrubieszowskich szkół podstawowych: klasa IVa z Zespołu Szkół Miejskich Nr 1 i klasa Va z Zespołu Szkół Miejskich Nr 3 wraz z opiekunami.

Autorka zadebiutowała w 2013 roku, powieścią dla dzieci pt. „Zeszyt z aniołami”. W 2015 roku  wydała drugą książkę, kontynuację pierwszej, pt. „Wakacje Kajtka”. „Zeszyt z aniołami” powstał dużo wcześniej, ale rękopis przeleżał w szufladzie wiele lat. Podczas spotkania pisarka opowiadała, jak powstał pomysł napisania książki dla dzieci i dlaczego wybrała formę pamiętnika. Przedstawiła młodym czytelnikom bohaterów książki – dziesięcioletniego chłopca Kajtka, jego rodzinę i przyjaciół oraz wyjawiła przygody, jakie przeżywali bohaterowie. Dzieci, opowiadały o swoich wakacyjnych przygodach, a także czytały fragmenty powieści.

Reklamy

Pani Monika Madejek dała się poznać jako osoba o wielu talentach. Opowiadała o zamiłowaniu do aniołów, o swoich kulinarnych pasjach, o pracowni artystycznej „Szuflada Duszy”, w której tworzy niezwykłe rękodzieła: lalki, torby, biżuterię. Zachęcała uczniów do czytania literackich blogów, które prowadzi.

W drugiej części spotkania pisarka zaprosiła dzieci do udziału w konkursie „Moje marzenie”. Zadaniem konkursowym było opisanie swojego realnego marzenia, możliwego do spełnienia. Spośród uczestników wylosowano zwycięzców, z których każdy w nagrodę otrzymał drewniany, ręcznie wykonany magnes, z przepisem na racuchy z malinami (przepis z książki „Wakacje Kajtka”).

Następnie autorka przeprowadziła warsztaty plastyczne, projektując razem z dziećmi zakładki do książek. Spotkanie minęło w miłej atmosferze.

Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z książkami autorki.

Pisarce życzymy, by perypetie Kajtka i jego przyjaciół, zagościły w kanonie lektur szkolnych.

 

 

fot. BPH