23 lipca 2024

Spotkanie z leśniczym w Miejskim Przedszkolu nr 3

Treści przyrodnicze w wychowaniu przedszkolnym mają ogromne znaczenie dla prawidłowego rozwoju intelektualnego i emocjonalnego dzieci w wieku przedszkolnym. Ciekawie przekazane informacje dotyczące natury oraz jej ochrony na długo zostają w pamięci naszych najmłodszych, jednocześnie uczą ich odpowiedzialności za swoje postępowanie.

Reklamy

 

Podczas realizacji tematów dotyczących przyrody we wszystkich  grupach w przedszkolu,  zaplanowane zostało spotkanie z leśniczym. Zaproszenie przyjął pan Krzysztof Gronek – z Nadleśnictwa Strzelce.

Pan leśniczy wyjaśnił dzieciom co to jest przyroda, bardzo ciekawie opowiedział o lesie, przedstawił plansze z rożnymi gatunkami drzew. Nie zabrakło też ciekawostek dotyczących lasu np. dzieci dowiedziały się czym różni się brzoza od sosny i co można zrobić z tych drzew.  

Reklamy

Przedszkolaki dowiedziały się, że drzewa są domami zwierząt, których nie wolno niszczyć. Miały możliwość zobaczyć w jaki sposób liczy się wiek drzew oraz jak ścina się drzewa. W trakcie spotkania Pan leśniczy zadawał dzieciom różne pytania i był zdumiony wiedzą przedszkolaków.
     

Były też opowieści o mieszkańcach lasu. Dzieci pootwierały buzie ze zdziwienia. Słuchały ciekawostek dotyczących życia lisa, bobra, zająca, łosia, jelenia, sarny. Pan Krzysztof opowiadając prezentował wygląd każdego zwierzęcia na planszy.
      

Reklamy

Nie zabrakło też opowieści na temat zawodu pana leśniczego. Na zakończenie dzieci podziękowały panu leśniczemu za wizytę wręczając podziękowanie oraz drobny prezent. Dzieci otrzymały także drobne upominki wykonane z drewna.
 

Podziękowania dla Pana Krzysztofa Gronka.