25 września 2023

Starostowie dożynek w Dołhobyczowie [ZDJĘCIA]

W niedzielę, 27 sierpnia, rolnicy z terenu gminy Dołhobyczów dziękować będą za tegoroczne plony. Jak co roku podczas dożynek jedną z najważniejszych ról pełnić będą starostowie.

Reklamy

W gminie Dołhobyczów, w tym roku ta zaszczytna rola przypadła pani Annie Małce z Oszczowa i Grzegorzowi Łaba z Żabcza. To oni w najważniejszym momencie obchodów dożynek przekażą symboliczny bochen chleba wypieczony z tegorocznych zbiorów na ręce włodarza gminy Dołhobyczów Grzegorza Drewnika.

Poznajmy bliżej ich sylwetki.

Reklamy

Starościna dożynek – Anna Małka

Anna Małka to młoda, silna kobieta, od dziecka zakochana w rolnictwie. Matka czwórki dzieci – Gabrieli, Angeliki, Krystiana i Oskara. Pani Anna pochodzi z miejscowości Oszczów. Od 45 lat tutaj mieszka. Życie i praca w gospodarstwie rolnym nie były jej obce, ponieważ wychowała się w domu, gdzie praca na roli była codziennością.

Reklamy

Wspólnie z mężem Markiem prowadzą od 2000 roku gospodarstwo rolne o łącznej powierzchni 80 ha, specjalizującej się w produkcji roślinnej. Struktura zasiewów to: pszenica, rzepak, fasola i buraki.

Od początku objęcia gospodarstwa, małżonkowie stale poszerzają swój dobytek. Wciąż rozwijając się i realizując nowe pomysły. Korzystają z możliwości dofinansowania ze środków unijnych. Dzięki przeprowadzonym modernizacjom gospodarstwo jest nowoczesne, co nie oznacza, że Państwo Małkowie spoczywają na laurach, ale dalej chcą się rozwijać.P

ani Anna jest niezwykle pracowita i skromna. Jej dom zawsze stoi dla wszystkich otworem, dla każdego ma miłe słowo, dobrą radę i ciepły uśmiech.

W wolnych chwilach czyta książki, zajmuje się uprawą roślin ogrodowych i doniczkowych. Piękne, ukwiecone obejście jest jego najlepszym przykładem i wizytówką.

­

Starosta dożynek – Grzegorz Łaba

Kiedyś zawód rolnika był automatycznie przekazywany z ojca na syna. Dzisiaj to raczej kwestia świadomego wyboru. Tak było w przypadku pana Grzegorza Łaby – starosty tegorocznych dożynek, który od najmłodszych lat wykazywał swoje zainteresowanie do rolnictwa.

Od 2002 roku jest posiadaczem gospodarstwa rolnego, które prowadzi wspólnie z żoną Elżbietą. Prywatnie jest dumnym ojcem dwóch uroczych córek. Rodzina mieszka w malowniczej miejscowości Żabcze.

Dzięki zwiększaniu areału w tej chwili produkcja roślinna prowadzona jest na powierzchni około 50 ha. Gospodarstwo posiada nowoczesny park maszynowy oraz budynki dostosowane do potrzeb prowadzonej produkcji rolnej. Pan Grzegorz ciągle doskonali swoje umiejętności i wiedzę rolniczą, chcąc jak sam przyznaje w obecnych czasach gospodarz nie tylko powinien znać się na produkcji rolnej, ale być przede wszystkim managerem.

Mimo natłoku prac i obowiązków znajduje czas by poczytać o różnych nowinkach technicznych. Pan Grzegorz to nie tylko pasjonat rolnictwa, ale również człowiek o wielu talentach i dobrym sercu. Jest bardzo przyjazny i empatyczny. Najważniejszą wartością w życiu rolnika jest rodzina, której stara się poświęcić jak najwięcej czasu.

­

Starostowie Anna Małka i Grzegorz Łaba będą godnie reprezentować rolników na Dożynkach Gminno-Parafialnych w Dołhobyczowie, za co im serdecznie dziękujemy – informuje UG w Dołhobyczowie.

Zobacz też:

Starostowie dożynek w Strzyżowie [ZDJĘCIA]

Zerknij na Instagram →źródło i fot. UG w Dołhobyczowie