Staszic: Młodzieżowe Spotkania Kresowe

W piątek 2 grudnia w hrubieszowskim Zespole Szkół nr 2 odbyło się spotkanie z młodzieżą z Włodzimierza Wołyńskiego. Na spotkaniu gościli również przedstawiciele Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta.

Reklamy

 

Spotkanie rozpoczęło się prezentacjami o naszym powiecie, mieście i szkole. Urozmaiceniem były występy naszych uczniów. Celina Borusiewicz i Piotrek Capiuk utwór „Dumka na dwa serca” wykonali po polsku i ukraińsku. Kasia Cencelewicz zaśpiewała „Radość najpiękniejszych lat”, Karolina Marchlewska zaprezentowała piosenki „Uciekaj moje serce” i „Świat to muzyka”. Sabina Poterucha śpiewała po francusku – „Love story” i po ukraińsku – „Odna kalyna”. W tańcu „Lublin” zobaczyliśmy Paulinę Malon i Maćka Wesołowskiego w strojach ludowych.

Przedstawiciele Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta wręczyli naszym gościom mikołajkowe upominki. Nasi uczniowie oprowadzili swoich rówieśników po szkole, pokazali im też zabytki naszego miasta. Po obiedzie sponsorowanym przez Starostwo Powiatowe goście zwiedzili Gotanię w Masłomęczu i pełni wrażeń wrócili na Ukrainę.

Niedługo – 13 grudnia br. – uczniowie naszej szkoły odwiedzą ich we Włodzimierzu Wołyńskim.


Zdjęcia >>


źródło i fot. ZS nr 2