Sukcesy Staszica

Jak co roku, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Stanisława Staszica i Publicznego Gimnazjum odnieśli wiele znaczących sukcesów w olimpiadach i konkursach przedmiotowych.

Reklamy

Wśród zwycięzców znaleźli się licealiści: Jacek Kurzydłowski z klasy III B, który powtórzył ubiegłoroczny sukces i zakwalifikował się do eliminacji centralnych Olimpiady Wiedzy Ekologicznej (finał odbędzie się w czerwcu); Joanna Folusz z klasy II E przeszła do etapu centralnego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej: Joanna Michalczuk, uczennica klasy III B został laureatką Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego.

***

Szczególnie wyróżnili się nasi matematycy. W Konkursie Matematycznym dla szkół ponadgimnazjalnych pod patronatem UMCS Lublin, laureatami zostali: Aleksandra Mardofel z klasy III A, Tomasz Woźniak i Kamil Szeląg z klasy I A, zaś tytuł finalisty uzyskał Sebastian Malinowski z klasy II A. Marta Szumiała z klasy I Bg, Tomasz Woźniak, Kamil Szeląg z klasy I A i Bartłomiej Soja z klasy II A, zostali laureatami w Konkursie Matematycznym Kangur.

***

W konkursie IV Potyczki Matematyczne organizowanym przez UMCS Lublin tytuł laureata uzyskali: Sebastian Malinowski z klasy II A, Tomasz Woźniak i Kamil Szeląg z klasy I A.

***

Wśród gimnazjalistów najwyższe laury zdobyli: Maria Prus z klasy III Ag – laureatka eliminacji diecezjalnych XV Konkursu Wiedzy o Biblii i Historii Kościoła i Izabela Poleszak z klasy II Cg– finalistka; Agata Płoszaj z klasy II Cg i Agata Kicun z klasy III Ag – laureatki Konkursu Matematycznego „ZAGIMAK”; Paulina Bojarczuk z klasy III Bg zdobyła czternaste miejsce w konkursie Języka Niemieckiego MIX; Iga Stankiewicz – laureatka (IX miejsce) Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Polskiego – Olimpus 2008; Iga Wójtowicz z klasy III Ag – laureatka Kuratoryjnego Konkursu Języka Rosyjskiego; Izabela Poleszak z klasy II Cg – laureatka Międzyszkolnego Konkursu Kulturoznawczego; Wojciech Błaszczuk z klasy III B g – laureat IV Regionalnego Konkursu Informatycznego @LGORYTM i finalista Kuratoryjnego Konkursu Matematycznego; Karolina Suchocka z klasy III Ag – laureatka Wojewódzkiego Konkursu Scena Młodych oraz Mateusz Lachowski z klasy III Ag, który uzyskał tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Historycznego (zwolniony z części humanistycznej egzaminu gimnazjalnego).

***

W Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym za prace indywidualne zostały wyróżnione: Paulina Kuszmiruk, Joanna Oleszek, Kinga Szamańska, Paulina Fila, Marlena Huskowska, Natalia Wysocka i Ewelina Chudzik.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie szkoły www.staszic.pl >>

info
ZS nr 2