Święto sportu, ale nie dla wszystkich

Hrubieszów65 lat Klubu Sportowego „Unia” Hrubieszów, a może powinno być 65 lat piłki nożnej? Dlaczego po raz kolejny zapomniano o innych dyscyplinach sportowych, które tworzyły i tworzą ten klub? Mam na myśli lekkoatletów i piłkarzy ręcznych.

Reklamy

Msza św., mecz piłki nożnej, festyn – jak na 65 lat istnienia, to bardzo skromny program. A gdzie jest okolicznościowa wystawa, pamiątkowe koszulki, kubki czy inne pamiątki? A może tak, jak zawsze, wszystko organizowane jest jak najmniejszym kosztem, żeby „odfajkować”, że się dana impreza odbyła.

Czy obecny Zarząd pomyślał o tym, że piłkarze ręczni chcieliby zagrać mecz, a lekkoatleci jeszcze raz stanąć obok siebie na bieżni? Nie pomyślano o tym! Wszyscy mają oglądać mecz piłki nożnej. Z całym szacunkiem dla Panów Kiełbowicza i Nowaka – ich osiągnięcia związane są z obecnymi klubami. Nalezy pamiętać, że lekkoatleci występowali w II lidze ogólnopolskiej, to oni reprezentując „Unię” Hrubieszów zdobywali medale Mistrzostw Polski, a „szczypiorniści” swoje sukcesy odnosili reprezentując Hrubieszów i byli z tego bardzo dumni.

Chciałbym zapytać obecny Zarząd Klubu, gdzie jest to wszystko? Piłki ręcznej już nie ma, lekkoatletyka prawie nie istnieje… A może właśnie działaczom na tym zależy, żeby pozostała jedynie piłka nożna?

W związku z tym proponuję zmienić nazwę z MKS „Unia” na PKS „Unia” Hrubieszów. Lepsza baza, większe możliwości i tylko piłka nożna. Przecież nie wszyscy będą grać w piłkę nożną. Dlaczego nie są stwarzane warunki, aby można było uprawiać inne dyscypliny?

Jubileusz to raczej święto piłki nożnej, a nie sportu hrubieszowskiego. Jak długo będzie to jeszcze trwało? A może MKS „Unia” dostaje za mało środków na swoją działalność? Ze 110 tys. zaplanowanych na sport hrubieszowski otrzymała 103 tys., a 7 tys. otrzymał Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Grześ”.

Pewnie klubowi zabrakło właśnie tych 7 tys., żeby przygotować Jubileusz Sportu Hrubieszowskiego z uwzględnieniem piłkarzy ręcznych i lekkoatletów.

Jeśli ktoś zechce skomentować prosiłbym o konkretne wypowiedzi, bo tylko na takie jestem gotów odpowiedzieć. A jeśli ktoś pisze na dany temat, to proszę się podpisać, a nie chować się pod pseudonimem i obrażać wszystkich dookoła.

Krzysztof Dąbrowski
były zawodnik Klubu Sportowego „Unia” Hrubieszów
ćwierćfinalista Mistrzostw Polski Juniorów w piłce ręcznej jako zawodnik ”Unii”