3 marca 2024

Swoboda widzenia na każdą odległość

Wiele osób, średnio po 40. roku życia boryka się z trudnością widzenia przedmiotów z różnej odległości. Dzieje się tak, ponieważ wraz z upływem lat soczewka oka traci swoją elastyczność i ma trudności z ustawianiem ostrości. W takich wypadkach niezbędne są okulary do bliskich odległości, co dla wielu osób oznacza konieczność posiadania dwóch par okularów – jednych do chodzenia a w drugich do czytania.

Reklamy


Potrzebujesz dwóch par okularów lub okularów „do chodzenia”?

Okulary do bliży pozwalają widzieć wyraźnie tylko do 40 cm, więc za każdym razem, aby zobaczyć coś powyżej tej odległości, musimy je zdjąć bądź zmienić na okulary do dali. Aby uniknąć ciągłego zakładania i zdejmowania okularów idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji są okulary ze szkłami progresywnymi. Co to oznacza?

Reklamy

Soczewki progresywne to rozwiązanie, które umożliwia wyraźnie widzenie na każdą odległość. Spowodowane jest czterema obszarami, które znajdują się w soczewkach. Jest to obszar do dali znajdujący się w górnej części soczewki, obszar pośredni, umiejscowiony w środkowej części oraz obszar do bliży, który znajduje się w dolnej części soczewki. Czwartym obszarem są elementy peryferyjne, które znajdują się po bokach. Takie rozwiązanie pozwala na wyraźnie widzenie każdego detalu w zależności od tego, przez jaki obszar okularów spojrzy. W związku z tym okulary progresywne mają szerokie zastosowanie, na przykład w pracy, w domu czy w samochodzie.

Warto również pamiętać, że każdy szczegół w takich okularach jest dopasowany indywidualnie do każdej osoby przez wykwalifikowanych specjalistów, dzięki czemu korekcja w okularach zmienia się w sposób płynny, a po okresie adaptacji użytkownik może cieszyć się wygodnym użytkowaniem jednej pary okularów.

Potrzebujesz okularów do czytania?

Osoby dla których niezbędne jest użytkowanie okularów do czytania i nie potrzebują okularów do chodzenia najczęściej użytkują ich w pracy lub w domu-czytając książkę lub przepis na smaczne danie. Tradycyjne okulary do czytania spełniają swoją funkcję, wtedy gdy użytkownik patrzy na przedmioty w odległości około 40 cm. W sytuacjach wymienionych wyżej – w pracy lub kuchni gdzie widoczność jest potrzebna na odległość większą, nawet do kilku metrów, okulary do czytania mogą być niewystarczające.

Dobrym rozwiązaniem w takich sytuacjach są tak zwane okulary do pomieszczeń, które charakteryzują się możliwością swobodnego widzenia z bliska i odległości pośredniej. Umożliwiają to soczewki okularowe, w których patrząc przez ich górną część szkła użytkownik będzie widział elementy na większą odległość, nawet do kilku metrów, takie jak pomieszczenie biura, kuchni czy monitor komputera. Natomiast w dolnej części soczewki znajduje się korekcja do bliży, która umożliwi patrzenie na przykład na dokumenty, klawiaturę czy przepisy. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik w pracy może przyjąć najbardziej swobodna pozycję ciała oraz cieszyć się dużym komfortem czytania bez konieczności męczenia wzroku

Oferta dla każdego!

Aby każda osoba decydująca się na wygodniejsze rozwiązanie, jakim są okulary progresywne lub okulary do pomieszczeń mogła cieszyć się wyjątkowym komfortem, Salon Optyczny Okularium przygotował specjalną ofertę.

Już od 2 września w każdym Salonie Okularium trwa promocja, w której dostaniesz 2 pary soczewek okularowych w cenie jednej. Oznacza to, że każdy Klient przy zakupie okularów progresywnych może dostać drugą parę szkieł również progresywnych lub do pomieszczeń w prezencie. Daje to możliwość zakupu na przykład przeciwsłonecznych okularów progresywnych lub nowoczesnych okularów do czytania. Dodatkowo firma oferuje 30 dniową, dobrowolną i bezpłatną gwarancje adaptacji na soczewki do każdej odległości oraz dożywotni serwis co daje bezpieczeństwo każdemu klientowi.

Odwiedź najbliższy salon, skorzystaj z bezpłatnego badania wzroku oraz z konsultacji ze specjalistami i ciesz się wygodą wyraźnego widzenia!

 

Zapraszamy do Okularium w Hrubieszowie.

 

Salon optyczny Okularium

ul. Narutowicza 31 Hrubieszów

tel. (84) 618 31 92

https://okularium.pl/

https://www.facebook.com/optykaokularium/