Szklane statuetki z grawerem – prezent z pomysłem

Forma i tworzywo, z którego wykonane są pamiątkowe statuetki mają duże znaczenie. Szkło na przykład idealne nadaje się do projektowania wyszukanych gadżetów, które kupujemy nie tylko na prezent, ale także jako nagrody czy firmowe podarunki. Ten szlachetny ale i delikatny surowiec prezentuje się okazale i elegancko. Kruchość szkła ma także wymiar symboliczny: pokazuje, że sukces może stać się naszym udziałem na krótko, a kiedy już na niego zapracowaliśmy, trzeba podjąć wysiłek nieustannej pracy na rzecz kolejnego. Szklane statuetki wręczane w formie prezentu doskonale sprawdzają się jako podarunki na okrągłe rocznice. To prezenty mocno spersonalizowane i dzięki temu nie grozi im status prezentów przechodnich.

Reklamy

W każdym przypadku statuetki z grawerem to elegancja i wyrafinowanie, które sprawia, że ten właśnie pamiątkowy gadżet warto wręczyć osobie, która świętuje z jakiegokolwiek powodu: czy to osobistej rocznicy, czy na okoliczność odbieranej nagrody.

 

Oryginalne prezenty urodzinowe

Z prezentami urodzinowymi zawsze jest kłopot. Jeśli nie jesteśmy w stanie spełnić marzeń jubilata, czy to ze względów finansowych, czy jakichkolwiek innych, pozostaje nam czerpać z puli prezentów-samograjów. Książki, kosmetyki, odzież… – szansa, że trafimy w gust obdarowywanego jest nikła. Może dlatego uciekamy się do tak banalnych rozwiązań jak bony prezentowe do popularnych sklepów sieciowych albo alkohol. Warto jednak pomyśleć o prezentach symbolicznych. Szklane statuetki z okolicznościowym grawerem to dobry kierunek poszukiwań.

Możemy zamówić statuetkę w wymownym kształcie, np. serca, gwiazdy, żagla i zlecić przygotowanie graweru upamiętniającego dzień urodzin czy zawierającego ważny dla jubilata cytat. Prezent na 40, 50 czy kolejne urodziny może więc być bardzo wymowny. Statuetka stanie na rancie kominka, na biurku, w przeszklonej witrynie i przez cały czas będzie przypominała obdarowanemu, że ktoś bliski zawsze o nim pamięta. Statuetki szklane to oryginalne prezenty na urodziny, które podarować można każdemu, kto ceni sobie prezenty symboliczne.

Gadżet promocyjny lub reklamowy

Coraz częściej zastanawiamy się, czy istnieją gadżety reklamowe, które stale mogłyby przypominać o naszej działalności. Które jednocześnie byłyby maksymalnie widoczne i stanowiły ozdobę pomieszczenia, element zwracający uwagę. Statuetki z grawerem na pewno należą do tego typu gadżetów. Jeśli wybierzemy naprawdę atrakcyjny, przykuwający wzrok wzór, nasi współpracownicy, klienci czy kontrahenci chętnie będą je eksponować na widocznym miejscu. Do dyspozycji mamy nie tylko białe szkło, ale także barwione na różne kolory. Statuetka może być samodzielną ozdobą, może też pełnić funkcję przycisku do papieru. Ustawiona w strategicznym miejscu będzie działała jak pryzmat. Grawer laserowy lub kolorowy nadruk sprawią, że osoba, w której ręce trafiła zawsze będzie miała przed oczami nazwę i logo naszej firmy.

Kruche szkło, trwałe opakowanie

Szklane statuetki to przedmioty kruche i delikatne. Dlatego w firmie Medale-Trofea zajmującej się kompleksową sprzedażą przedmiotów nadających się na nagrody, wyróżnienia i okolicznościowe prezenty dbamy także o to, żeby ich transport i przechowywanie były maksymalnie bezpieczne. Statuetki pakowane są w eleganckie kartonowe pudełka, często wyściełane delikatnym materiałem. Ekskluzywne opakowania dodają każdej statuetce prestiżu, czyniąc ją gadżetem naprawdę eleganckim i wyszukanym. Dodatkowo zabezpieczają szkło w transporcie, są pomocne, kiedy chcemy statuetki przechowywać zamknięte na czas porządków. Jeśli ktoś jest często nagradzany i ma pokaźną kolekcję szklanych statuetek, przechowywanie ich w oryginalnych opakowaniach jest najlepszym rozwiązaniem. One także są niezwykle pomocne, kiedy się przeprowadzanym czy robimy generalne porządki.

Symboliczne w formie i w treści

Statuetka ze szkła to bardzo symboliczna forma. Jak już wspomniano, sam materiał, z którego jest wykonana skłania do zastanowienia się nad kruchą naturą każdego sukcesu. Ale szkło to także przezroczystość mogąca sugerować transparentność działań osoby obdarowanej oraz jej wiarygodność. Łatwość formowania szkła w rozmaite kształty sprawia, że statuetkom można nadać dowolną formę, która jest równie symboliczna – dla sportowca przygotować można statuetkę w kształcie piłki albo innego sprzętu sportowego, dla upamiętnienia działań charytatywnych – w kształcie serca, a jeśli statuetka ma być prezentem, może przyjąć formę dowolnej cyfry lub liczby. Statuetki rozdawane w ramach nagród w kręgach artystycznych mogą mieć kształty abstrakcyjne, nietypowy design czy kolor.

Prezenty, nagrody i wyróżnienia, gadżety promocyjne i reklamowe – zastosowanie szklanych statuetek jest naprawdę szerokie. Zawsze też można wyobrazić je sobie jako samoistne piękne przedmioty, które chciałoby się prostu postawić za szybą witryny tylko po to, żeby uatrakcyjnić wizualnie przestrzeń. Dodatkowe grawery laserowe, nadruki albo wypełnienie farbą pomagają spersonalizować każdą statuetkę i nadać jej niepowtarzalny charakter.

 

(tekst i fot. mat. sponsora)