17 kwietnia 2024

Szkolenia ADR dla kierowców – dla podniesienia kwalifikacji i przedłużenia uprawnień

Szkolenie adr dla kierowców. Sprawdź jakie uprawnienia możesz uzyskać dzięki kursowi adr dla kierowców

Jeśli jesteś kierowcą zawodowym lub doradcą w zakresie DGSA, z pewnością wiesz, jak ważne jest bezpieczne przewożenie materiałów niebezpiecznych. Dlatego warto zainteresować się szkoleniami ADR, które zapewnią Ci dodatkowe uprawnienia oraz umiejętności niezbędne do przewożenia tych towarów. Ponadto, po zakończeniu kursu i zdaniu egzaminu, otrzymasz certyfikat kompetencji zawodowych, który będzie obowiązywał przez okres 5 lat.

Podstawowe kursy ADR – zasady transportu towarów niebezpiecznych

Na szkoleniu podstawowym poznasz zasady transportu towarów niebezpiecznych, zarówno luzem, jak i pakowanego. Dowiesz się, jakie rodzaje zagrożeń niesie ze sobą dany towar, jakie przepisy musisz przestrzegać oraz jakie środki bezpieczeństwa należy podjąć w razie wypadku.

Szkolenie ADR – Klasyfikacja materiałów niebezpiecznych

Na kursie ADR będziesz miał okazję poznać klasyfikację materiałów niebezpiecznych oraz sposoby ich oznaczania. Oczywiście, niezbędne będzie również poznanie zasad znakowania pojazdów, aby każdy inny użytkownik drogi miał świadomość, że przewozi się niebezpieczne towary.

Kursy ADR dla specjalistów

Jeśli chcesz podwyższyć swoje kwalifikacje w konkretnych dziedzinach przewozu towarów niebezpiecznych, warto rozważyć udział w szkoleniach ADR klas 1 i 7 oraz kursach na cysterny i napełnianie i opróżnianie zbiorników. Dzięki specjalistycznym kursom zdobędziesz wiedzę związanych z przewozem materiałów wybuchowych, promieniotwórczych i gazów.

Egzaminy i odnowienie certyfikatu ADR kierowcy

Po ukończeniu szkolenia ADR należy zdawać egzamin, który potwierdzi Twoje umiejętności. Certyfikat kompetencji zawodowych obowiązuje przez 5 lat, po którym należy go odnowić, jeśli chcesz kontynuować pracę w zawodzie kierowcy zawodowego. Wyjątkiem jest kurs ADR na napełnianie i opróżnianie zbiorników, po którym otrzymuje się dożywotnie zaświadczenie.

Ośrodek szkoleniowy w Wrocławiu

Jeśli szukasz ośrodka szkoleniowego, który oferuje szkolenia ADR, warto zainteresować się ofertą firmy Dinudis z Wrocławia. Kursy są prowadzone przez doświadczonych instruktorów, a wiedza jest przekazywana w praktyczny i przystępny sposób. Wybierz dogodny termin szkolenia i zdóbądź certyfikat ADR, który zwiększy Twoje szanse na rynku pracy.  Nie zwlekaj,  już dziś zapisz się na kurs ADR w centrum szkoleniowym Dinudis i zostań wykwalifikowanym pracownikiem, który jest w stanie działać zgodnie z przepisami prawnymi oraz  minimalizować ryzyko, które jest związane z przewozem substancji niebezpiecznych.


tekst i fot. mat. partnera