19 lipca 2024

Szkolny Tydzień Profilaktyki w Zespole Szkół nr 1

Po raz kolejny w Zespole Szkół nr 1 w Hrubieszowie obchodzono „Szkolny Tydzień Profilaktyki”. Zaproszeni goście przedstawili problematykę poświęconą promocji zdrowia i szeroko pojętej profilaktyce.

Reklamy

 

W dniach 15.11- 18.11.2016 r. naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele różnych instytucji wspomagających działalność wychowawczą, którzy poruszyli następujące tematy:

„Rak szyjki macicy. Problemy antykoncepcji” – H. Futyma, ginekolog, położnik, seksuolog SP ZOZ w Hrubieszowie;

Reklamy

„Profilaktyka raka szyjki macicy” – E. Kuźmińska, magister pielęgniarstwa, pracownik Poradni „K” SP ZOZ w Hrubieszowie;

„Profilaktyka zdrowia wśród młodzieży”- T. Futyma, naczelna pielęgniarek i położnych SP ZOZ w Hrubieszowie oraz S. Aranowska, prezes i B. Bojarczuk, wiceprezes Hrubieszowskiego Stowarzyszenia Amazonek;

Reklamy

„Stop uzależnieniom”- J. Szeląg, psycholog z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Hrubieszowie;

„Życie bez sztucznych rajów”- A. Kopczyńska, nauczyciel – bibliotekarz z Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu – Filia w Hrubieszowie;

„Skutki zażywania dopalaczy, alkoholu, narkotyków” – J. Szymańska, inspektor ds. promocji zdrowia PSSE w Hrubieszowie;

„Profilaktyka HIV- AIDS” – L. Kasprzak, higienistka szkolna.

 

Zaproszeni goście przedstawili uczniom, jak się zachować w sytuacji, kiedy nasze zdrowie lub życie jest zagrożone. Przybliżyli problematykę uzależnień od alkoholu, nikotyny, narkotyków, dopalaczy i substancji psychoaktywnych. Pojawiły się także tematy poświęcone problematyce antykoncepcji, HIV i AIDS.

Dziękujemy prelegentom, którzy nieodpłatnie podzielili się z młodzieżą swoją wiedzą i doświadczeniem zawodowym. Dziękujemy także pedagogowi szkolnemu – A.Tyszkiewicz, higienistce szkolnej – L. Kasprzak, nauczycielom bibliotekarzom – D. Bartko i J. Błaszczuk oraz nauczycielom za trud włożony w organizację „Szkolnego Tygodnia Profilaktyki”.

 Wierzymy, że działania profilaktyczne kształtują pozytywne wzorce zachowań wśród młodzieży i zamierzamy je kontynuować w przyszłości.

 

Zespół Wychowawców Klasowych