24 lipca 2024

Szlachetna Paczka Rejonu Hrubieszów Północ

Już po raz siódmy Zespół Szkół nr 1 w Hrubieszowie angażuje się w XVI edycję ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka, udostępniając szkołę jako zaplecze logistyczne i angażując młodzież w projekt.

Reklamy

 

Beata Tomaszczuk – nauczyciel i koordynator Szkolnego Klubu Wolontariatu Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie po raz siódmy przyjęła rolę Lidera Szlachetnej Paczki Rejonu Hrubieszów Północ. W działaniach liderskich nie pozostaje sama, od siedmiu lat Jej działania wspiera Lider Zespołu Szlachetnej Paczki Rejonu Hrubieszów Północ – Anna Sioma – Krempla – opiekun Szkolnego Klubu Caritas.

W sobotę, 8 października i niedzielę 9 października br. dwie grupy wolontariuszy – Weterani i Nowi przystąpili do wdrożenia idei, której celem było budowanie mądrej pomoc. Szkolenia prowadziła Michalina Kukiełka – Koordynator Regionalny Województwa Lubelskiego Szlachetnej Paczki. Tegoroczną, siódmą edycję Szlachetnej Paczki Rejonu Hrubieszów Północ tworzą wolontariusze Weterani, czyli wolontariusze z poprzedniej edycji, a wśród nich uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie: Edyta Ufnal, Izabela Kudełka, Patrycja Dawid (czwarty rok w Paczce), Ilona Grzeszczuk, Wioletta Gogół, Paulina Stopyra, Joanna Małyska, Oliwia Kostrubiec (drugi rok w Paczce) i absolwenci Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie: Agnieszka Małyska, Piotr Niedźwiedź (trzeci rok w Paczce), Maja Pukaluk i Aleksandra Kamińska (piąty rok w Paczce), Paulina Machometa (szósty rok w Paczce) oraz osoby dorosłe: Piotr Porębski (szósty rok w Paczce), Beata Danilczuk, Katarzyna Fiałkowska (czwarty rok w Paczce), Dariusz Stępień (drugi rok w Paczce), Aleksandra Drewniak, Michał Gałan i Małgorzata Zubko. Do szlachetno-paczkowej rodziny dołączyli również nowi wolontariusze, to większości uczniowie naszej szkoły: Aleksandra Rychel, Aldona Wawrzosek, Katarzyna Juszczuk, Anna Pelc, Dominika Rębacz, Anna Michalczewska, Kamila Łazorczyk, Karolina Kasprzyk, Martyna Paluch, Aleksandra Młynarczuk, Paulina Lawińska, Karolina Ryczko, Sebastian Terebus, Albin Dec, Szymon Ufnal, Angelika Suś, Anita Kaczoruk i Dawid Palonka oraz osoby dorosłe: Klaudia Piekaruk i Diana Duliban.

Reklamy

SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom, które z różnorodnych przyczyn znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. Projekt, który łączy biednych i bogatych, a zarazem inspiruje ludzi do walki z biedą i trudnościami, daje impuls do zmian. Nam, wolontariuszom zależy na ludziach z naszego Rejonu. Liczy się dla nas każdy człowiek, który dzięki Paczce „wstanie z kolan i chce wygrywać swoje życie”.

Wolontariusze Szlachetnej Paczki Rejonu Hrubieszów Północ spotkają się z potrzebującymi w ich domach, zdiagnozują sytuację i podejmą decyzję o włączeniu rodziny do projektu.

Reklamy

Zapraszam wszystkich mieszkańców powiatu hrubieszowskiego do włączenia się w naszą akcję oraz przygotowania konkretnej pomocy dla jednej z potrzebujących rodzin, aby to zrobić, należy wejść na stronę: www.szlachetnapaczka.pl i wybrać rodzinę. Baza rodzin będzie otwarta 19 listopada 2016 r. Dzięki Tobie ktoś poczuje, że jest ważny i poradzi sobie w życiu!

 

Tomaszczuk Beata
Lider Szlachetnej Paczki
Rejonu Hrubieszów Północ