Szukasz mieszkania we Wrocławiu na rynku pierwotnym? Unikaj tych błędów

ING Bank Śląski przeprowadził wśród swoich klientów ankietę dotyczącą niedogodności mieszkaniowych. Z opublikowanych wyników możemy się dowiedzieć, że najczęściej nie lubimy swoich przestrzeni za nadmierny hałas, zbyt mały metraż i nieatrakcyjną lokalizację. Jakich jeszcze błędów należy się wystrzegać wybierając mieszkanie we Wrocławiu na rynku pierwotnym?

Reklamy

Metraż gotowego mieszkania we Wrocławiu często okazuje się minusem

Co czwarty ankietowany wśród wad swojego mieszkania wymieniał zbyt mały metraż. Jak wynika z danych, przedstawionych przez Eurostat, w Polsce ponad 47% osób mieszka w przeludnionych mieszkaniach. Ciasne wnętrza i duże stłoczenie zmuszają do zbyt częstych kontaktów ze współmieszkańcami i utrudniają komfortowy wypoczynek czy spokojną pracę – zwłaszcza, że coraz więcej osób wykonuje swoje obowiązki zawodowe przynajmniej częściowo z domu.

Specjaliści ze Światowej Organizacji Zdrowia alarmuje, że zatłoczenie może być przyczyną problemów ze zdrowiem psychicznym, chorobami zakaźnymi lub snem. W Polsce przeciętnie na jedną osobę przypada jednie 28 m2, natomiast średnia Unii Europejskiej wynosi aż 43 m2. Standardy europejskie zakładają, że na każdą parę bądź singla powinna przypadać osobna sypialnia, natomiast dzieci do lat 12 mogą mieć dwuosobowe pokoje bez względu na płeć.

Decydując się na gotowe mieszkanie we Wrocławiu, należy zastanowić się nad przyszłością rodziny i dobrać właściwy metraż domu do planowanej liczby mieszkańców.

Wybierasz mieszkanie we Wrocławiu na rynku pierwotnym? Pamiętaj o zieleni

Kolejnym negatywnym czynnikiem, na który często wskazywali ankietowani, był brak terenów zielonych w pobliżu mieszkań oraz potrzeba posiadania balkonu lub ogrodu. Własny zielony taras powiększa przestrzeń użytkową domu i pozwala na komfortowy wypoczynek. Bujna roślinność pozytywnie wpływa również na:

  • wychwytywanie pyłów,
  • absorbowanie dwutlenku węgla,
  • właściwy mikroklimat okolicy.

Decydując się na mieszkanie we Wrocławiu z rynku pierwotnego, warto sięgnąć po nieruchomość, która będzie nie tylko dobrze skomunikowana z newralgicznymi punktami w mieście, ale również zapewniała łatwy dostęp do życiodajnej, kojącej flory.

Deweloper Mój Dom – wymarzone gotowe mieszkania we Wrocławiu

Chcesz znaleźć idealne mieszkanie we Wrocławiu z rynku pierwotnego? Deweloper Mój Dom stawia nie tylko na stylowy wygląd apartamentów i doskonałą jakość surowców, ale również na komfort przyszłych mieszkańców. Gotowe mieszkania we Wrocławiu, zbudowane przez firmę Mój Dom, charakteryzuje bliskość rekreacyjnych terenów zielonych, głównych węzłów komunikacyjnych czy lokali usługowych. Już teraz wejdź na stronę WBMP Mój Dom i zamów ofertę – specjaliści przygotują dla Ciebie wyselekcjonowaną listę nieruchomości, co pomoże wybrać idealne mieszkanie.

WPBM „MÓJ DOM” S.A.
Znajdziesz nas pod adresem: Arkady Wrocławskie, sekretariat: VIII piętro
53-333 Wrocław, ul. Powstańców Śląskich 2-4

lub na naszej stronie: MojDom.com.pl

Źródło: MojDom Deweloper Wrocław – Deweloper od 20 lat | Mojdom.com.pl

(tekst i fot. mat. partnera)