Tablice manipulacyjne. Na czym polega fenomen tych sensorycznych zabawek?

Wydawać by się mogło, że elementy codziennego użytku nie stanowią wielkiej atrakcji. Tylko że… tak wydaje się nam – dorosłym. Już zapomnieliśmy, jak to jest, kiedy zabawa szeleszczącą kartką papieru zajmowała nas godzinami. Na szczęście nasze dzieci żyją w czasach, w których zwraca się uwagę na to, jak ogromny wpływ ma dzieciństwo na kolejne lata. Spostrzegawczość, logiczne myślenie, kreatywność i mała motoryka – te zdolności warto rozwijać już od najmłodszych lat. Zobacz, co wspólnego mają z tym tablice manipulacyjne.

Tablice manipulacyjne dla maluchów w każdym wieku

Akcesoria przymocowane są na stałe, dzięki czemu tablice są w pełni bezpieczne i korzystają z nich również najmłodsze dzieci. Kreatywność najlepiej rozwijać już od samego początku, wykorzystując dziecięcą ciekawość świata. To również dobry czas, żeby kształtować samodzielność i pokazać maluchowi, że do wielu rzeczy potrafi dojść sam. Tablica jest dobrym pomysłem na prezent z okazji roczku – w tym czasie dzieci wykazują coraz większe zainteresowanie otoczeniem, a taka zabawka pomoże im odnaleźć się w wielkim świecie.

Edukacyjne zabawki sensoryczne 

Tablice w duchu Montessori wpływają na zmysły, pozwalając jednocześnie ćwiczyć motorykę małą. Oprócz tego dziecko coraz lepiej radzi sobie z koordynacją ręka-oko. Pomaga mu w tym sznurowany bucik, czy samolot lub inny pojazd, który należy poprowadzić po wyznaczonej trasie. Na tej samej tablicy dzieci sprawdzą, jak działa zamek, przełącznik i co trzeba zrobić, żeby zaświeciła się żarówka. Żadna inna zabawka nie zapewnia takiej stymulacji umysłu i wyobraźni jak właśnie tablica manipulacyjna.

Prawidłowy rozwój dziecka dzięki tablicom sensorycznym

Każdy element tablicy ma do spełnienia określone zadanie. Wybór nie jest przypadkowy, dlatego na jednym modelu znajdziesz akcesoria angażujące zarówno dotyk, słuch, jak i wzrok. W ten sposób żaden aspekt rozwoju malucha nie został ominięty. Umieszczone na tablicy różnego rodzaju przedmioty zapewniają zajęcie na długie godziny. Każdy maluszek rozwija się w innym tempie, dlatego jedna zabawka zawiera elementy wymagające odmiennych umiejętności. Dzięki temu tablica pomaga poznawać świat przez kolejne miesiące a nawet lata.

Zamiast plastiku – drewniane zabawki, które pochłoną Twoje dziecko bez reszty

Wszystko wydaje ostry dźwięk, miga, a w dodatku agresywne kolory przyprawiają o ból głowy. Też masz dość plastiku zalewającego półki w sklepach z zabawkami? W dodatku masz świadomość, jak bardzo dziecko może być rozkojarzone i przebodźcowane po zabawie nimi? Skoro Ty masz tego powyżej uszu, to pomyśl, jak po wielogodzinnej zabawie czuje się taki mały człowiek. Dlatego właśnie zwróć uwagę na tablice wykonane z naturalnych materiałów. Dziecko automatycznie skupia się na konkretnej czynności i nie potrzebuje jaskrawych fajerwerków, by dać się pochłonąć zabawie.

Zabawki edukacyjne – obejrzyj i zamów z dostawą do domu

Zobacz, jak w swoich tablicach przedmioty codziennego użytku wykorzystał Manibox.pl. Włączniki, klamki i puzzle tworzą niezwykły świat, od którego Twoja pociecha się nie oderwie. Każda tablica została tak opracowana, żeby zaciekawić zarówno maluchy, jak i starsze dzieci. Wszystkie elementy dają się złapać w rączkę i nawet najmniejsze dziecko intuicyjnie odkrywa, w jaki sposób poprowadzić zasuwkę albo umieścić klocek na swoim miejscu. Przy okazji rozwija zdolności manualne i psychomotoryczne, dzięki czemu coraz lepiej radzi sobie z codziennymi czynnościami.

­

tekst i fot. mat. partnera