15 lipca 2024

Tak być może będzie wyglądał hrubieszowski mural

Przedstawiamy wstępny projekt murala, który ma znaleźć się na zachodniej stronie budynku Stokrotki (kiedyś Supersam) na rogu ulic Prostej i Staszica, naprzeciwko Kozackiego Rogu.

Reklamy

 

Marek Poznański:

– Tak jak obiecałem, tak zrobiłem. Kilka tygodni temu przekazałem Panu Burmistrzowi Tomaszowi Zającowi wstępną koncepcję hrubieszowskiego murala, autorstwa grafików z Krakowa i Lublina. Czekam na uwagi. Zaznaczam, iż jest to wersja wstępna murala, monochromatyczna.

Reklamy

Wyprzedzając pytania…

Dlaczego to miejsce? Dlatego, iż jest to duża płaszczyzna na budynku, który nie jest zabytkiem, a znajduje się w samym centrum naszego miasta, przy ruchliwej drodze wojewódzkiej.

Reklamy

Dlaczego te elementy? Dlatego, że są one unikatowe i charakterystyczne dla Hrubieszowa. Mianowicie: – najdalej na wschód wysunięte miasto Polski, – jedyna w Europie 13-sto kopułowa cerkiew, – ponad 600 lat od nadania praw miejskich, – wielokulturowość na przestrzeni wieków, – bliskość rzeki Bug, jednej z większych nieregulowanych w Europie, – wiele znanych osób urodzonych lub związanych z miastem, – podziemia oraz przedstawienie budynku, który stał w tym miejscu. Jedno jest pewne. Mamy być z czego dumni. 

 

Projekt murala w dużej rozdzielczości:

https://drive.google.com/file/d/0B8xUmB8zWporZk9xTnkzUXpYUDQtai0xaXp5ZmNCQlZKUU5n/view?usp=sharing

 

A tak mniej więcej wyglądałby ten mural po nałożeniu go na ścianę budynku 

i.imgur.com/woUsSJD.jpg
i.imgur.com/LICjaZv.jpg
i.imgur.com/IBhXJrO.jpg

autor: szybciej_stoje_niz_ty_dlubiesz