17 lipca 2024

Talerzyki urodzinowe dla dzieci

Organizacja urodzin dziecka może przyprawić rodzica o ból głowy. Wbrew pozorom, ta kwestia wcale nie jest błaha. Oprócz ustalenia atrakcji i menu trzeba dopilnować, aby maluchy miały do dyspozycji potrzebne naczynia. Nie powinny być to jednak elementy domowej zastawy.

Reklamy

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Wiele osób dorosłych ma obiekcje przed dawaniem dzieciom porcelanowych i ceramicznych w czasie zabawy urodzinowej. Maluchy, pochłonięte wesołą atmosferą, są wtedy zazwyczaj mniej uważne. Nietrudno wówczas o wypadek: dziecięca rączka strąca ze stołu kubek lub talerz, który spada na podłogę i roztrzaskuje się. Rodzic traci bezpowrotnie kolejny przedmiot, zaś dzieci są narażone na skaleczenie się ostrymi odłamkami. Dlatego warto skorzystać z talerzyków urodzinowych dla dzieci, które nie rozpadną się na kawałki w razie zrzucenia ich na ziemię przez dzieci.

Nawet talerzyk może być ozdobą!

Opiekunowie, przygotowując imprezę dla dziecka, zazwyczaj starają się, aby była ona jak najbardziej kolorowa. Często dekoracje wykorzystywane podczas organizacji zabawy nawiązują do ulubionych bajkowych postaci pociechy. Warto w tym celu wykorzystać talerzyki urodzinowe dla dzieci, na których będą wizerunki znanych bohaterów dziecięcych filmów czy książek. Takie niewielkie akcenty na pewno przykują uwagę dzieci, a sam solenizant ucieszy się, z takiej niespodzianki. Co więcej, kolorowe talerzyki sprawią, że zastawiony stół będzie wyglądał o wiele bardziej atrakcyjnie. Jeśli natomiast zabawa ma się odbyć poza domem, np. w formie pikniku pod chmurką, odpadnie problem wożenia ze sobą ciężkiej zastawy. Warto zatem zadbać o to, aby talerzyki urodzinowe dla dzieci weszły w skład imprezowej zastawy.

Reklamy

Nie zawracaj sobie głowy zmywaniem naczyń

Każdy wie, że po przyjęciu ilość naczyń, które trzeba umyć, potrafi przyprawić o silny ból głowy. Warto zatem się od tego ryzyka ustrzec. Wykonane z papieru talerzyki urodzinowe dla dzieci po użyciu można wyrzucić do śmieci. W ten sposób, sprzątanie po zabawie będzie o wiele łatwiejsze. Rodzice, przygotowując przyjęcie, mają wystarczająco dużo pracy na głowie. Trzeba przecież kupić prezent, zrobić zakupy, ozdobić pomieszczenie, w którym dzieci będą się bawić czy chociażby przyszykować jedzenie. Zaoszczędzony czas można poświęcić na wspólne spędzenie czasu całą rodziną po zakończonym przyjęciu!

Spraw dziecku przyjemność i zarazem ułatw sobie życie!

Przedstawione argumenty pokazują, że talerzyki urodzinowe są świetnym rozwiązaniem dla rodziców organizujących przyjęcie urodzinowej swojej pociechy. Nie tylko będą stanowić atrakcyjną ozdobę stołu, ale także zagwarantują większe bezpieczeństwo dzieciom i rozwiążą problem żmudnego sprzątania po zakończonej zabawie. W sklepach można znaleźć ogromną ilość motywów graficznych, którymi ozdobione są produkty. Dzięki temu można wybrać wyroby dostosowane do potrzeb i preferencji dziecka. Co więcej, wykonane z papieru talerzyki będą atrakcyjną opcją także dla osób, które praktykują na co dzień ekologiczne podejście i nie chcą generować zbyt dużej ilości odpadów, których biodegradacja mogłaby być kłopotliwa.

Reklamy

­

(tekst i fot. mat. partnera)