Technika poruszania się w terenie. Szkolenie jednostki strzeleckiej JS2020 Hrubieszów

25 kwietnia odbyły się zajęcia dla strzelców z jednostek: JS2020 Hrubieszów, JS2019 Tomaszów Lubelski i JS2063 Świdnik na temat: „Technika poruszania się w terenie” oraz „Założenie posterunku obserwacyjnego” na poligonie 2 hrubieszowskiego pułku rozpoznawczego.

Reklamy

 

W ramach zajęć zostały zrealizowane następujące zagadnienia:

1. Zadania rozpoznania w SZRP (wykład).

2. Podstawy poruszaniu się w szyku patrolowym.

3. Zadania szperaczy podczas poruszania się w szyku patrolowym.

4. Reakcja drużyny na kontakt z przeciwnikiem.

5. Zasady wyboru i podejścia do miejsca posterunku obserwacyjnego.

6. Zadania obserwatorów na posterunku.

7. Prowadzenie dokumentacji na posterunku obserwacyjnym

a) dziennik obserwacji

b) mapa wykrytych celów

c) szkic terenu

Żołnierze pułku rozpoznawczego przedstawili strzelcom z jednostek: JS2020 Hrubieszów, JS2019 Tomaszów Lubelski i JS2063 Świdnik zadania i rolę rozpoznania w SZRP. Celem zajęć było zapoznanie strzelców ze specyfiką służby i sprzętem wykorzystywanym w jednostkach rozpoznawczych.

Następnie strzelcy przystąpili do ćwiczeń praktycznych związanych z techniką poruszania się w terenie. Ćwiczący wykonywali formowanie szyków patrolowych oraz sprawdzenie drogi przez szperaczy. Po przećwiczeniu tych elementów strzelcy reagowali na kontakt z przeciwnikiem poprzez wycofanie lub natarcie przy wykorzystaniu osłon terenowych.

W drugiej części zajęć strzelcy zapoznali się z zasadami wyboru i podejścia do planowanego miejsca założenia posterunku obserwacyjnego. Przy pomocy instruktorów uczestnicy zajęli rejon posterunku i przystąpili do organizacji pracy w punkcie poprzez wyznaczenie zadań dla poszczególnych strzelców oraz sporządzenie dokumentacji.

 

 

źróło i fot. wojsko-polskie.pl