22 maja 2024

Tragedia na drodze

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku do którego doszło w sobotę po godzinie 19:00 w miejscowości Trzeszczany. W wyniku tego zdarzenia dwie osoby poniosły śmierć na miejscu. 45-letni mieszkaniec Hrubieszowa kierując samochodem marki Chrysler nie zachował należytej ostrożności, zjechał na prawe pobocze drogi, a następnie wykonując manewr skrętu w lewo doprowadził do zarzucenia pojazdu, po czym stracił nad nim panowanie i uderzył w przydrożne drzewo.

W wyniku wypadku śmierć na miejscu poniósł kierowca oraz 50-letni pasażer pojazdu. Obaj mężczyźni nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Do zdarzenia doszło w sobotę po godzinie 19:00 w miejscowości Trzeszczany. 45-letni mieszkaniec Hrubieszowa kierując samochodem marki Chrysler nie zachował należytej ostrożności, zjechał na prawe pobocze drogi, a następnie wykonując manewr skrętu w lewo doprowadził do zarzucenia pojazdu po czym stracił nad nim panowanie i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku wypadku zarówno 45-letni kierujący oraz 50-letni pasażer pojazdu ponieśli śmierć na miejscu. Obaj mężczyźni nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Policja po raz kolejny apeluje do kierowców o ostrożność, cierpliwość i dostosowanie prędkości jazdy do warunków drogowych. Pamiętajmy o tym, że kierowanie pojazdem to wielka odpowiedzialność za życie i zdrowie swoje, ale także innych uczestników ruchu drogowego. (KPP w Hrubieszowie E.K.)

***

3 września br. ok. godz. 19.00 w miejscowości Trzeszczany samochód TAXI typu VAN uderzył w drzewo. Śmierć na miejscu poniósł kierowca i pasażer.

Gdy strażacy przybyli na miejsce samochód leżał na lewym boku w pobliskim rowie (po wczesniejszym uderzeniu i odbiciu się od przydrożnego drzewa). W środku znajdujdowały się dwie osoby. Przybyły lekarz stwierdził zgon osób znajdujących się w samochodzie. Działania straży polegały na wydobyciu ciał osób uwięzionych z wraku samochodu, przy użyciu urządzeń hydraulicznych. Samochód uległ całkowitemu zniszczeniu. Na miejsce wypadku przybyli Prokurator Rejonowy i grupa dochodzeniowo śledcza. Dalsze działania straży z OSP Trzeszczany polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca wypadku dla potrzeb policji. (KP PSP w Hrubieszowie – Piotr Sendecki)

***

Foto:
mł. kpt. Piotr Sendecki