Trampki Converse, czyli klasyka sportowej elegancji

Nie będzie przesadą nazwanie trampek jednym z najpopularniejszych rodzajów obuwia sportowego. Noszą je w zasadzie wszyscy, bez względu na wiek, zainteresowania, a nawet przynależność kulturową.

Reklamy

 

Nic dziwnego! Te tanie buty sportowe kuszą nie tylko atrakcyjną ceną, ale również uniwersalnością. Pasują praktycznie do każdego outfitu, a przy tym, ze względu na swoją już stuletnią historię i uznanie jakim cieszą się wśród stylistów i projektantów, w pełni zasługują na miano klasyki.

Sto lat historii

Reklamy

Pierwsza para trampek została wyprodukowana przez kultową firmę Converse z myślą o koszykarzach. Miękka, gumowa podeszwa miała zapewniać optymalną amortyzację, a podwyższona cholewa usztywniać kostkę, jedną z najbardziej podatnych w tym sporcie na kontuzje część ciała. W 1917 roku trampki oficjalnie weszły do sprzedaży błyskawicznie zyskując sobie szerokie grono wiernych wielbicieli. Niedługo później, bo już w latach czterdziestych i pięćdziesiątych ich walory doceniła amerykańska armia wybierając je jako swoje obuwie treningowe. Później było już tylko lepiej, trampki podbiły największe światowe stolice mody, aby obecnie stać się absolutnym „must have” każdej kobiety, bez względu na wiek, status społeczny, wykonywany zawód i zainteresowania.

Białe trampki Converse

Converse damskie białe i czarne to niekwestionowany lider wśród trampek. Klasyczna kolorystyka i minimalistyczny design czynią je modelowym reprezentantem stylu miejskiego i sprawiają, że pasują one do wszystkiego. Świetnie skomponują się ze sportowym outfitem (dżinsami, bluzą lub swetrem i kultową bomberką), jak również z letnią sukienką. Więcej nawet! Takie modne buty damskie stworzą idealny duet z biznesowym strojem dając w efekcie stylizacje w tak modnym obecnie stylu sport casual.

Converse Białe w dwóch wersjach, krótkie i za kostkę. Pozostałe kolory znajdziecie TUTAJ wraz z innymi butami młodzieżowymi.

Obuwie bezkompromisowe

Od początku swojego istnienia trampki, podobnie jak glany, były symbolem wyzwolenia, młodzieżowego buntu i stylu życia niepodporządkowanego żadnym sztywnym regułom. I choć dzisiaj, ze względu na zakrojoną na szeroką skalę obecność tego obuwia w szeroko rozumianej pop kulturze, symbolika ta uległa delikatnemu osłabieniu, buty converse męskie i damskie nadal pozostają oznaką bezkompromisowości. I nie chodzi tu wyłącznie o kwestie ideologiczne, ale również o sprawy typowo użytkowe. Ze świecą by bowiem szukać drugich takich modnych butów damskich, które łączyłyby w sobie wszystkie najbardziej pożądane cechy – komfort użytkowania, modny design, oryginalność i uniwersalność.

 

 

fot. mat. sponsora