Trwa Tydzień PCK

Od 7 do 15 maja 2016 roku trwają obchody „Tygodnia PCK”. Hasłem obchodów jest motto „Wszędzie dla każdego”.

Reklamy


W czasie trwania „Tygodnia PCK” odbywają się okolicznościowe spotkania z krwiodawcami, członkami Szkolnych Kół Polskiego Czerwonego Krzyża, działaczami i sympatykami prawie 100 letniej organizacji.

W czasie tygodnia PCK zaplanowaliśmy wydanie trójkołowych rowerków dla niepełnosprawnych dzieci. Rowery pozyskaliśmy dzięki dobrej współpracy naszej organizacji z władzami samorządowymi. Burmistrz Miasta Hrubieszów oraz wszyscy Wójtowie z terenu powiatu hrubieszowskiego wyrazili zgodę na umieszczenie kontenerów na używaną odzież.

Do dnia dzisiejszego rowerki zostały przekazane dwojgu dzieciom z naszego powiatu, następne trzy rowery zostaną przekazane w dniu 15 maja o godz. 15 podczas imprezy na Rynku pod fontanną w Hrubieszowie. Impreza organizowana jest przez Powiatowy Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych w Hrubieszowie. Uroczystość organizowana jest z okazji „Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej”.

Ufundowany sprzęt pomoże im w rehabilitacji ruchowej i umożliwi spontaniczną aktywność fizyczną. Rowery zostały zakupione ze środków pozyskanych ze zbiórki butów, odzieży, pościeli, maskotek i innych tekstyliów, wrzucanych przez mieszkańców województwa lubelskiego do pojemników oznaczonych logo PCK. Ze względu na swój stan, większość przedmiotów, które trafiają do pojemników, nie może być przekazana potrzebującym. Może jednak zostać wykorzystana do celów przemysłowych. PCK zdecydował się powierzyć recycling zbieranych tekstyliów specjalistom, w zamian za wsparcie finansowe.

Darczyńcy, którzy chcą przekazać ubrania, pościel, maskotki, czy buty w dobrym stanie, wciąż mogą to zrobić odwożąc wyprane rzeczy do najbliższego oddziału PCK. Ci zaś, którzy decydują się pozostawić tekstylia w pojemnikach, powinni zwrócić uwagę na ich oznaczenie. Pojemniki PCK mają znak Czerwonego Krzyża oraz dane kontaktowe PCK – można szybko zweryfikować, czy dany pojemnik jest własnością PCK, a także, w razie potrzeby, poinformować o nieprawidłowościach (uszkodzenie pojemnika, przepełnienie itp.). Co ważne, dochody ze sprzedaży tekstyliów na danym terenie zostaną przeznaczone na lokalną działalność PCK. Zostawiający ubrania w pojemnikach, pomagają więc potrzebującym w swojej okolicy.

Firmy, urzędy, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe oraz inni właściciele terenów zainteresowani ustawieniem pojemników, proszeni są o kontakt z Oddziałem Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża pod numerem telefonu: 84 696 24 10 lub mailowo pod adresem or.hrubieszow@pck.org.pl

 

 

Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy

w Hrubieszowie