19 czerwca 2024

Tydzień Mediacji i Międzynarodowy Dzień Mediacji w hrubieszowskiej Jedynce

Mediatorzy rówieśniczy ze Szkolnego Klubu Mediatora w Szkole Podstawowej Nr 1
w Hrubieszowie, w dniach 15 -1 8 października 2019 r. włączyli się w obchody Tygodnia Mediacji i Międzynarodowego Dnia Mediacji.

Reklamy

 

Przygotowali gazetkę informacyjną, plakaty promujące mediację oraz stoisko, na którym rozdawali ulotki i udzielali informacji na temat możliwości skorzystania z pomocy mediatorów rówieśniczych przy rozwiązywaniu konfliktów na terenie szkoły.

W klasach piątych i szóstych przeprowadzono ankietę, w której uczniowie wskazali swoich kolegów, posiadających predyspozycje do bycia mediatorem rówieśniczym. Analiza ankiety posłuży do wyboru następnej grupy uczniów do szkolenia mediacyjnego w przyszłym roku szkolnym. 15 października 2019 r. opiekun szkolnych mediatorów pełnił dyżur mediacyjny w Sądzie Rejonowym w Hrubieszowie.

Reklamy

Dnia 18 października 2019 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie odbyła się konferencja informacyjno-szkoleniowa „Mediacje rówieśnicze…”, w której wzięli udział przedstawiciele szkół, wdrażających na swoim terenie ideę mediacji rówieśniczych.

Podczas konferencji rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt.: „Sprawiedliwość naprawcza w szkole-moje prawo do mediacji rówieśniczej, pierwszy stopień wtajemniczenia do mediacji sądowej i pozasądowej”, w którym w gronie laureatów znalazła się uczennica klasy VII b Szkoły Podstawowej nr 1 w Hrubieszowie – Aleksandra Szymko. Gratulujemy!

Reklamy

Zapraszamy uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 w Hrubieszowie do korzystania z pomocy mediatorów ze Szkolnego Klubu Mediatora przy rozwiązywaniu konfliktów koleżeńskich.

 

tekst i fot.: opiekun mediatorów rówieśniczych – Marta Kuczyńska