15 kwietnia 2024

Tydzień Mediacji i Międzynarodowy Dzień Mediacji w Jedynce (ZDJĘCIA)

W dniach 18-22.10.2021r. w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Bolesława Prusa w Hrubieszowie obchodzono Tydzień Mediacji, zaś 21.10.2021r. zorganizowano Międzynarodowy Dzień Mediacji.

Z tej szczególnej okazji podsumowano szkolenie nowej grupy mediatorów rówieśniczych, którzy odebrali Certyfikaty Mediatora Rówieśniczego. Certyfikaty otrzymało 31 uczniów z klas siódmych i ósmych.

Szkolenie młodych mediatorów odbywało się w roku szkolnym 2020/2021 oraz 2021/2022 i obejmowało cześć teoretyczną oraz praktyczną, w wymaganej liczbie godzin, zgodnie ze standardami szkolenia mediatorów rówieśniczych. Uczniowie uczestniczyli w szkoleniu w formie stacjonarnej i zdalnej.

Szkolenie w części podstaw komunikacji interpersonalnej i psychologicznych aspektów prowadzenia mediacji prowadziła pani psycholog Aneta Dyl-Tarnawska z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Hrubieszowie, zaś wiedzę teoretyczną i praktyczną w zakresie pracy z konfliktem, procedury mediacji, praktyki prowadzenia mediacji, przekazała uczniom opiekunka Szkolnego Klubu Mediatora – pani Marta Kuczyńska, mediator.

Działania w ramach obchodów Tygodnia Mediacji i Międzynarodowego Dnia Mediacji zorganizowane były przez Szkolny Klub Mediatora w celu popularyzowania idei mediacji i mediacji rówieśniczych, jako konstruktywnego rozwiązywania konfliktów i sporów.

W Tygodniu Mediacji odbył się apel w szkolnym radiowęźle, podczas którego przybliżono uczniom ideę mediacji i zachęcono do korzystania z pomocy szkolnych mediatorów rówieśniczych przy rozwiązywaniu konfliktów z koleżankami i kolegami. Na korytarzach szkolnych pojawiły się gazetki ścienne, dotyczące mediacji. Przedstawicielki Szkolnego Klubu Mediatora odwiedziły wszystkie klasy, zachęciły do korzystania z pomocy mediatorów przy rozwiązywaniu konfliktów oraz przekazały materiały edukacyjne, dotyczące mediacji i mediacji rówieśniczych.

Składamy serdeczne podziękowania Pani Jowicie Skowron, za opracowanie graficzne logo Szkolnego Klubu Mediatora a także wszystkim tym, którzy wspierali proces szkolenia mediatorów rówieśniczych.

­

(info i fot. SP nr 1)


Zobacz też:

Hrubieszów: Mediacja sposobem na konflikt (ZDJĘCIA)

Hrubieszów: Mediacja sposobem na konflikt (ZDJĘCIA)


LubieHrubie na Instagramie