22 czerwca 2024

Uczeń Staszica doceniony przez UMCS

Fizyka dla jednego z uczniów Staszica była pretekstem do zrealizowania małego projektu, który miał stać się tylko kolejną relacją z życia gimnazjalisty. Okazało się, że stał się czymś o wiele więcej…

Reklamy


Początek roku szkolnego za nami – pora więc na nowo przywitać się z nauką. Mimo wszystko żal jest wakacji.

Aby ulżyć uczniowskiej doli wychowawcy oraz nauczyciele fizyki ze Staszica postanowili zorganizować jednodniową wycieczkę do Lublina, której celem były przede wszystkim pokazy z fizyki. W zajęciach uczniowie hrubieszowskiej szkoły uczestniczą regularnie co roku.

Reklamy

Warsztaty odbywają się w gmachu Wydziału Fizyki UMCS, a prowadzone są przez specjalistów – wykładowców tej chętnie odwiedzanej przez nas uczelni. Uczestnikami wypadu do stolicy naszego województwa były wszystkie trzecie klasy gimnazjum.

Szczegółowa relacja wraz ze zdjęciami zostanie opublikowana na stronie szkoły na początku przyszłego tygodnia.

Reklamy

Dziś natomiast przedstawiamy krótki film obrazujący nasze poczynania. Utrwalił on dobre humory, wrażenia, jakie wywarły na nas pokazy fizyczne, a także doświadczenia naukowe, które mieliśmy okazję oglądać, a niektórzy nawet w nich uczestniczyć.

Cieszymy się, że został on doceniony przez Uniwersytet, czego dowodem jest umieszczenie go na stronie UMCS, na FB z bardzo pochlebnym komentarzem. Fakt ten był dla wszystkich ogromnym, ale zarazem przemiłym zaskoczeniem i przysporzył powodów do dumy i radości.

Autorem filmiku jest wychowanek nauczyciela przedmiotów artystycznych, p. Anny Jańczuk – Marek Lis, uczeń kl. III cg. Ciekawość świata i próby interpretowania go są pasją naszego kolegi, który uwielbia eksperymentować z obrazem i dźwiękiem.

Gratulujemy Ci, Marku. Życzymy wytrwałości w pracy nad sobą oraz powodzenia w egzaminach gimnazjalnych, które niebawem nadejdą.