18 kwietnia 2024

Uczennica Jedynki finalistką Krajowego Konkursu Wiedzy Olimpijskiej

7 maja 2014r. uczennice z ZSM nr 1 z klasy IIb gimnazjum zmagały się w Konkursie Wiedzy Olimpijskiej. Test składał się z 25 pytań z propozycjami 3 odpowiedzi. Indywidualny czas pracy każdego uczestnika z testem był ograniczony do 20 minut.

Otrzymaliśmy podsumowanie konkursu wynikiem czego Klaudia Krzywonos została Finalistką Krajowego Konkursu Wiedzy Olimpijskiej „Zimowe Igrzyska Olimpijskie- od Chamonix do Soczi” zajmując 14 miejsce w kraju i stając się  jedną  z dwóch finalistek województwa lubelskiego.

Na finał imprezy i kolejne zmagania z testem wiedzy Klaudia została zaproszona do Białegostoku 2 czerwca 2014r. Do finału ścisłego  awansowało 6 uczestników z 28 .Na wynik drużyny wojewódzkiej złożyły  się suma punktów uzyskanych przez 2 najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach z danego województwa.

Nasza uczennica  otrzymała dyplom i pamiątkową  monetę  NBP z Igrzysk Olimpijskich  w Soczi. Miłym akcentem ze strony organizatora był opłacony pobyt i zwiedzanie Białegostoku oraz możliwość wysłuchania część artystycznej w amfiteatrze – występu chóru dziecięcego Opery i Filharmonii Podlaskiej.


Zdjęcia »


Info i fot. ZSM nr 1