22 lipca 2024

Uczennice Trójki wśród laureatów konkursu literackiego „Debiut”

11 lutego 2017 r. w Zamojskim Domu Kultury odbyło się podsumowanie 31. Konkursu Literackiego „Debiut”. Wśród laureatów znalazły się uczennice hrubieszowskiej Trójki.

Reklamy

 

Dnia 11.02.2017 r. w Zamojskim Domu Kultury odbyło się podsumowanie 31. Konkursu Literackiego „Debiut”.

Jury w składzie: Stefan Darda (wybitny pisarz i reporter) oraz Krzysztof Konopa (znakomity poeta i satyryk) po zapoznaniu się 86 pracami nadesłanymi przez 83 autorów z województwa lubelskiego postanowiło przyznać nagrody m. in. utalentowanym uczniom z Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie.

Reklamy

W kategorii PROZA (szkoły podstawowe) I miejsce zajęła Wiktoria Boniecka z kl. IV b. W dziedzinie POEZJI laureatką została Aleksandra Szabat, która znalazła się na III miejscu. Wśród uhonorowanych nagrodami była również Joanna Gidzińska z kl. III b gimnazjum.

Zanim uczniowie odebrali pamiątkowe nagrody i dyplomy wzięli udział w warsztatach artystyczno – literackich, a następnie w spotkaniu „Ze strachem w cztery oczy”, podczas którego młode autorki wyrosłe z „Debiutów” opowiedziały o swojej karierze pisarskiej i o publikacji w profesjonalnym wydawnictwie zbioru opowiadań grozy. Dzięki uczestnictwu w spotkaniu, uczniowie powrócili do domów pełni niezapomnianych wrażeń.

Reklamy

Wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu gratulujemy sukcesów!

Uczniów do konkursu przygotowywali nauczyciele: Ewa Sitnik – Pogwizd, Marzena Jędruszczak i Małgorzata Koniec.

 

Zdjęcia >>

 

źródło i fot. ZSM nr 3