Uczniowie „Dwójki” z wizytą w Fabryce Bombek

19 listopada 2013 roku uczniowie Zespołu Szkół Miejskich nr 2 w Hrubieszowie odwiedzili fabrykę bombek w Nowej Dębie. Była to już kolejna wizyta i na pewno nie ostatnia.

Reklamy

Wyruszyliśmy z Hrubieszowa o godzinie 8:15. Podróż przebiegła bez niespodzianek. Pan kierowca zatrzymał się w czasie całej trasy tylko raz i to już w Nowej Dębie. Przed fabryką czekał na nas przewodnik, który opowiadał oraz oprowadzał po muzeum pokazując zgromadzone skarby.

Dowiedzieliśmy się, że jest to jedyne i pierwsze w świecie Muzeum Bombki Choinkowej. Znajdują się tam tysiące ręcznie wyprodukowanych bombek, setki niesamowitych eksponatów w galeriach. Mieliśmy okazję zobaczyć też, jak robi się bombki o różnych kształtach.

Reklamy

Jednak niezapomniane wrażenia czekały nas na warsztatach, gdzie samodzielnie malowaliśmy bombki. Każdy bardzo się starał.

Corocznym hitem okazują się przygotowywane bombki z imieniem czy dedykacją dla bliskich osób. Wiele z nas stanęło w kolejce, aby takie bombki dla najbliższych zamówić.

Na zakończenie wszyscy „ruszyliśmy” na zakupy… i tu był prawdziwy szał. Wszystkie bombki były piękne, każda wyjątkowa i strasznie trudno było kupić te dla siebie. Jedynym hamulcem w zakupach była zawartość portfela.

Ostatnim punktem naszej wycieczki była wizyta w restauracji „Dębianka”. Zjedliśmy tam pyszny obiad i ruszyliśmy w powrotną drogę do Hrubieszowa.