Uczniowie podnoszą swoje kwalifikacje

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

Kurs „Kelner, barman i kelner od win” to jeden z przykładów poszerzania i pogłębiania wiedzy oraz zdobycia dodatkowych kwalifikacji przez młodzież Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie (ul. Zamojska 18 A).

Nasza szkoła kształci uczniów w Technikum m.in. w dwóch zawodach: kucharz i technik żywienia i gospodarstwa domowego oraz w ZSZ w zawodzie kucharz małej gastronomii. Nasi uczniowie pragną jednak zdobywać dodatkowe kwalifikacje, dlatego też szkoła umożliwia im to organizując kursy takie jak: Kelner, barman i kelner od win.

Reklamy

Inicjatorem przeprowadzenia tego kursu w naszej szkole była Pani Joanna Janicka, nauczyciel teoretycznych przedmiotów zawodowych, którą wspomagała w wysiłkach Pani Anna Wiśniewska. Kurs został zorganizowany i przeprowadzony przez Akademię Kelnerską Grzegorza Górnika w okresie od 5 do 18 czerwca 2010 r.

Na kurs zgłosiło się ok. 60 osób, dlatego też zorganizowano szkolenie w dwóch grupach. Młodzież miała możliwość pogłębić swoją wiedzę teoretyczną, jak i umiejętności praktyczne.

Uczestnikami szkolenia byli uczniowie, absolwenci oraz nauczyciele m.in. Panie: Joanna Janicka, Anna Wiśniewska i Anna Gałka.

Po ukończonym kursie wszyscy zdawali egzamin i otrzymali zaświadczenie w języku polskim i certyfikat w języku angielskim.

Współpraca z Akademią Kelnerską Grzegorza Górnika nie zostaje zakończona. Ponieważ kurs cieszył się dużym zainteresowaniem i zgłaszają się kolejni chętni, którzy chcą uczestniczyć w takich szkoleniach, szkoła w roku szkolnym 2010/11 zorganizuje kolejne kursy, z których będą mogli skorzystać nie tylko uczniowie naszej szkoły.

Joanna Janicka
Zespół Szkół nr 1 w Hrubieszowie

zobacz zdjęcia »